EPK infokiri - jaanuar 2024

EPK infokiri - jaanuar 2024

05.01.2024

Tere head sõbrad!

Head, õnneküllast ja edukat paraolümpia-aastat!

Uue aasta esimeses infokirjas võtame kokku Eesti parasportlaste lõppenud aasta viimased tegemised ja heidame pilgu eelseisvale.
 

Aasta parasportlasteks valiti Susannah Kaul ja Matz Topkin

Eesti Olümpiakomitee Spordiaasta Tähed auhinnagaalal kuulutati aasta parasportlasteks ujujad Susannah Kaul ja Matz Topkin!

Kaul saavutas IPC paraujumise maailmameistrivõistlustel 100 m seliliujumises kaheksanda ja 50 m vabaltujumises kümnenda koha. Rahvahääletuse tulemuse põhjal mahtusid aasta parasportlaste valikul naiste konkurentsis esikolmikusse ka triatlonist Laura-Liis Juursalu ja kergejõustliklane Marja-Liisa Müllermann.
 
Matz Topkin näitas kiiret minekut paraujumise MM-il, kus saavutas 50 m seliliujumises neljanda koha. Tema kõrval olid rahvahääletuse põhjal aasta parasportlase tiitli nominentideks kergejõustiklane Tanel Visnap ja ujuja Eric Tött.
 
Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/aasta-parasportlased-on-susannah-kaul-ja-matz-topkin

Tunnustuse pälvisid Rattur, Iljas, Indrikson ja ratastoolikurlingu segapaar
 
Anija mõisas toimunud Eesti Paralümpiakomitee aastalõpugaalal selgusid 2023. aasta noorsportlased, treener ja võistkond.
 
Aasta noorsportlasteks valiti neidudest ujuja Keira Rattur ja noormeestest maadleja Janno Iljas. Keira Rattur võitis Downi sündroomiga sportlaste suurvõistlustel mitmeid medaleid ja püstitas uue maailmarekordi, Iljas tuli kurtide juunioride maailmameistriks.
 
Aasta treenerina pälvis tunnustuse ujuja Matz Topkini juhendaja Kaire Indrikson.
 
Aasta võistkonnaks kuulutati ratastoolikurlingu segapaar Kätlin Riidebach ja Mait Mätas, kes saavutasid MM-il 9. koha.
 
Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/selgusid-aasta-noosportlased-treener-ja-voistkond

Paraspordi edendajad said EOK 100 rinnamärgi

8. detsembril sai Eesti Olümpiakomitee 100-aastaseks. Selle raames pälvisid tänukirja ja EOK 100 rinnamärk ka paraspordi edendajad Alar Õige, Andres Lillemägi, Kristo Ringas ja Eero Pevkur.

Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/eok-100-rinnamargid-palvisid-alar-oige-andres-lillemagi-kristo-ringas-ja-eero-pevkur

Tallinna aasta parasportlane on Keira Rattur

Estonia kontserdisaalis toimunud pidulikul tunnustusstseremoonial selgusid tänavused Tallinna parimad sportlased ja võistkond. Parima parasportlase tiitli pälvis ujuja Keira Rattur.

Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/tallinna-aasta-parasportlane-on-keira-rattur

Eesti sportlased osalesid edukalt World Abilitysport Games mängudel
 
Tais toimunud World Abilitysport mängude viimasel võistluspäeval võitis Jelena Pipper parajõutõstmise naiste 73 kg kaalukategoorias pronksmedali ning lisaks veteranide arvestuses kaks kuldmedalit. Pipperi tulemuseks oli 65 kg.
 
Varem pälvis rattur Anre Nõmme hõbemedali nii tempo- kui grupisõidus, naiste 100 m rinnuliujumises sai Jelena Pipper hõbeda ja Betti Oblikas pronksi. Alice Tuutma oli 100 m seliliujumises neljas.

Loe kokuvõtteid: www.paralympic.ee

Kuulitõukajad Ponikarov, Pašun ja Matt võistlesid teivashüppe GP etapil

Teisipäeval, 2. jaanuaril toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis teivashüppe GP Tallinna etapp, kus võisteldi ka kuulutõukes ja jooksudistantsidel. Treener Hennit Küppase kutsel osalseid võistlusel ka parakuulitõukajad Jevgeni Ponikarov (klass F33, Elva PIÜ, 3 kg kuul), Entoni Pašun (klass F32, Audentese SK, 2 kg kuul) ja Ilmar Matt (klass F57, Elva PIÜ, 3 kg kuul). Ponikarov tõukas tulemuseks 7.02, Pašun 5.54 ja Matt 6.50.

Suur tänu Hennit Küppasele parasportlase kaasamise eest GP võistlustele!

Tartus toimub parasulgpalli proovitreening

Pühapäeval, 14. Jaanuaril kell 13:00 toimub Tartu Ülikooli spordihoones parasulgpalli tasuta proovitreening.
Lisainfo: treener Victoria Korobova, victoriavkorobova@gmail.com, 53013751

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum korraldab parasporti tutvustava nädalavahetuse

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum soovib korraldada koostöös Eesti Paralümpiakomiteega 27. ja 28. jaanuaril Tartus parasporti tutvustava nädalavahetuse.

Spordimuuseumi eesmärgiks on paraspordi nädalavahetuse ürituse abil tutvustada parasporti, kuid samas ka arutleda paraspordiga seotud suhtumiste, teadmiste ja arusaamade üle. Soov on suurendada teadlikkust, kuidas kaasata erivajadustega inimesi ühiskonda ja seeläbi kasvatada sallivust.

Lisainfo ja täpsem ajakava juba peagi Spordimuuseumi ning Eesti Paralümpiakomitee infokanalites.
 

Eesti Paralümpiakomitee kuukiri ilmub iga kuu viiendal päeval (juhul kui viies kuupäev langeb nädalavahetusele või riiklikule tähtpäevale, siis esimesel järgneval tööpäeval). Palume oma tegemistest ja teadetest, mida soovite kuukirjas avaldada, teada anda iga kuu kolmandaks kuupäevaks meiliaadressil indrek@paralympic.ee

Parimate soovidega
Indrek Petersoo
EPK kommunikatsioonijuht