EPK infokiri - mai 2024

EPK infokiri - mai 2024

07.05.2024

Tere head sõbrad!

Jürikuu tipphetkeks oli Matz Topkini pronksmedal paraujumise EM-il, aga kauneid hetki jagus mitmed

Matz Topkin võitis paraujumise EM-il pronksmedali!

Matz Topkin võitis Madeiras toimunud paraujumise EM-il 50 m seliliujumises S4 võistlusklassis pronksmedali. Topkini aeg oli 43,90. 50 m vabaltujumises oli Topkin üheksas (44,62).

Robin Liksor (klass SB8) sai 100 m rinnuliujumises neljanda koha. Finaalis oli tema tulemuseks 1.14,21. 

Susannah Kaul (S10) lõpetas EM-i 100 m selilujumises saavutatud seitsmenda kohaga, ajaks 1.17,20. 50 m vabaltujumises oli Kaul kaheksas (29,22) ja 100 m vabaltujumises kümnes (1.05,72).

Loe kokkuvõtteid: www.paralympic.ee 

Egert Jõesaar võistleb parakergejõustiku MM-il Kobes

17.-25. mail toimuvad Jaapanis, Kobes parakergejõustiku maailmameistrivõistlused. Eestit esindab kettaheitja Egert Jõesaar (võistlusklass F44), kes astub areenile 23. mail.

Laura-Liis Juursalu pälvis MK-etapil Türgis seitsmenda koha

Türgis Yenisehiris peetud paratriatloni maailma karika sarja etapil teenis Laura-Liis Juursalu naiste PTS5 klassis 7. koha.

Juursalu ujus 750 m ajaga 17.57, sõitis 20,3 km rattaga ajaga 35.02 ja jooksis 5 km ajaga 24.04. Koguaeg 1:19.11 andis eestlannale seitsmenda koha.

Mari-Liis Juul pälvis Belgia MK-etapil 11. ja 13. koha

Belgias, Oostendes peeti pararatturite maailma karika sarja teine etapp, kus Mari-Liis Juul (WC5) pälvis temposõidus 11. ja grupisõidus 13. koha, Janno Lepik (MH5) sai vastavalt 19. ja 18. ning Anre Nõmme (MC4) 32. ja 27. tulemuse.

Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/mari-liis-juul-palvis-belgia-mk-etapil-11-ja-13-koha

Estonian Wolves lõpetas Soome II liiga hooaja hõbemedaliga

Eesti Elektriratastooli Saalihoki Klubi Estonian Wolves meeskond lõpetas järjekordse hooaja Soome II liigas finaalturniiriga Helsingis ning pälvis hõbemedali.

Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/tallinn-wolves-lopetas-soome-ii-liiga-hooaja-hobemedaliga

Eesti võistkonnad said Tallinn Cupil neljanda, viienda ja seitsmenda koha

4. mail toimus Tallinnas Kadrioru Saksa Gümnaasiumis pikaaegse traditsiooniga rahvusvaheline Tallinna istevõrkpalliturniir, millel täitus tänavu juba 35. toimumisaasta. Osa võtsid võistkonnad Eestist, Soomest ja Lätist.

Eestlaste võistkonnad poodiumile ei jõudnud. Esimesena jäi medalitest ilma Eesti esimene võistkond, kes võitis turniiril 3 mängu. Neile järgnes Eesti kolmas võistkond kahe võiduga. Turniiril ei jäänud ükski võistkond geimivõiduta sest 6. ja 7. koha omanikud mängisid omavahel 1:1 viiki ning punktide suhe oli parem Jolepa tiimil, seitsmes koht seega Eesti teisele võistkonnale.

Loe lisaks: https://www.paralympic.ee/et/eestti-voistkonnad-said-tallinn-cupil-viienda-ja-seitsmenda-koha-1

Täname kõiki, kes toetasid jooksuraami ostmist!

Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee ühine kevadise koolivaheaja sammuväljakutse on lõppenud. Suur tänu kõigile, kes kaasa lõid ja eriti neile, kes toetasid omalt poolt Marta Luisale jooksuraami soetamist.

Annetuste kogumise kampaania kestab edasi. Hetkeseisuga on kogunenud 1029 eurot, jooksuraami hinnaks on 2000 eurot.

Toeta siin: https://www.paralympic.ee/et/annetused 

EADSE avas spordivalvur.ee lehekülje

EADSE avas väärkohtlemisest teavitamise lehe https://spordivalvur.eadse.ee/ 

Spordivalvur ootab abi teabe kogumisel spordivaldkonnas toime pandud või alles plaanitavate ausa spordi reeglite rikkumiste kohta. Teavet saab Spordivalvuriga jagada nii anonüümselt kui ka oma nimega. Igal juhul käsitletakse saadud infot konfidentsiaalselt. 

Tallinnas toimus laste ja puuetega inimeste kaitse ning heaolu koolitus

5. aprillil toimus Tallinna Puuetega Inimeste Koja ruumides Eesti Paralümpiakomitee poolt korraldatud koolitus "Laste ja puuetega inimeste turvalisus ning heaolu spordis", mille viisid läbi Eesti Jalgpalli Liidu lastekaitse ekspert Juta Petersoo ja Sotsiaalkindlustusameti laste heaolu osakonna ennetusteenuse juht Heli Suvi.

Ühepäevane koolitus „Laste ja puuetega inimeste turvalisus ning heaolu spordis” keskendus laste, noorte ja puuetega inimeste kaitsele ja heaolule, sealhulgas väärkohtlemise erinevatele liikidele ning peamistele riskirühmadele. Osalejatega arutleti, kuidas märgata potentsiaalseid väärkohtlemise juhtumeid, neid ennetada ja ilmnemisel tegutseda ning vajadusel hätta sattunud isikutele abi osutada. Lisaks käsitleti väärkohtlemise riski- ja kaitsetegureid sporditegevuses ning koostööd erinevate osapoolte – noorsportlaste, lastevanemate, klubide ja spordiorganisatsioonide – vahel.

Esmakordselt toimunud koolitusele oodati osalema kõikide paraspordi ja parasportlastega tegelevate organisatsioonide treenereid ja ametnikke, eelkõige neid, kes puutuvad oma tegevuses igapäevaselt kokku laste ja puuetega inimestega.

Sinilillekampaania toetas ligipääsetava discgolfi raja valmimist

Aprill oli veteranikuu. Meie hea partner Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing MTÜ korraldas taas traditsioonilist Sinilillekampaaniat, mille raames koguti sel aastal annetusi, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilillesümboolika müügist saadava tulu abil aidati kaasa Põlva Haigla uudse taastusravilinnaku rajamisele, luuakse koostöös Eesti Discgolfi Liiduga esimene puuetega inimestele ligipääsetav discgolfi rada ning soetatakse spordi- ning taastusvahendeid Otepää Tervisekeskusele. Kuu vältel toimusid erinevad üritused, mis on ligipääsetavad ka parasportlastele. 

Loe lisaks: www.annameau.ee

Jelena Pipper ja Janek Muru osalevad Sali365 parajõutõstmise võistlusel Helsingis

Laupäeval, 11. mail toimuvad Helsingis parajõutõstmise võistlused Sali365, kus oselavad Jelena Pipper ja Janek Muru.

12. mail toimuvad siseboccia karikavõistlused paarismängus

Pühapäeval, 12. mail kell 11:00 peetakse Ülenurme Spordihoones siseboccia karikavõistlused paarismängus.

Tulekul on koolituste sari ligipääsetavuse edendamisest

Kultuuriministeerium koostöös Eesti Puuetega Inimeste Kojaga on alustamas neljaosalise koolituste sarjaga “Ligipääsetavuse edendamine kultuuris ja spordis”. Registreerimine ja täpsem informatsioon koolitusprogrammi kohta on leitav Kultuuriministeeriumi kodulehel. 

Mai lõpus toimub taas parasportlik nädalalõpp

Ootame 23.-26. mai Kääriku Puhke- ja Spordikeskusesse veetma parasportlikku nädalalõppu liikumis- ja nägemispuudega lapsi ja noori (eelistatult vanuses kuni 30). Vabade kohtade olemasolul on oodatud kerge intellekti- ja kuulmispuudega huvilised.

Neli laagripäeva (3 ööd) on sisustatud erinevate tegevustega. Ühte päeva mahub 2-3 sportlikku treeningut/tegevust/aktiivset tegevust nii siseruumides kui looduses. Õhtud sisustame põneva ühistegevusega.

Kogu laagri hind ühele osalejale on 35 € ja saatjale/abilisele* 25 €, mis sisaldab: majutus ja toitlustus 3x päevas (23. mai õhtusöök – 26.mai hommikusöök) ja põnevad juhendatud treeningud ja sportlikud tegevused nii sees kui väljas. Soovijad saavad nautida sauna- ja/või järvemõnusid.
Palume täita hiljemalt 05. Mail LAAGRIS OSALEJA ANKEET:
Kohtade arv laagris on piiratud.

Paraspordi podcastis „Tõelised võitjad“ käis külas Mari-Liis Juul

Paraspordi podcast Tõelised võitjad on eetris Delfi Sport kanalil. Aprillis jõudsid eetrisse sarja kuues osa, stuudios käis külas pararattur Mari-Liis Juul, teda küsitlesid Maikel Mõttus ja Jüri Lehtmets. Podcasti valmimist toetab Malta Ordu Sihtasutus Eestis.

Mõnusat kuulamist: https://tasku.delfi.ee/podcast/4f67b0d2-1f06-4251-aec5-07cb2c3be356 

Järgmine Eesti Paralümpiakomitee kuukiri ilmub 5. juunil.

Palume oma tegemistest ja teadetest, mida soovite kuukirjas avaldada, teada anda iga kuu kolmandaks kuupäevaks meiliaadressil indrek@paralympic.ee 

Parimate soovidega
Indrek Petersoo
EPK kommunikatsioonijuht