Paraspordi edendajad said EOK 100 rinnamärgi

Tunnustuse pälvisid Alar Õige, Andres Lillemägi, Kristo Ringas ja Eero Pevkur

8. detsembril sai Eesti Olümpiakomitee 100-aastaseks. Selle raames pälvisid tänukirja ja EOK 100 rinnamärk ka paraspordi edendajad Alar Õige, Andres Lillemägi, Kristo Ringas ja Eero Pevkur.

"EOK 100. sünnipäeva raames tänab EOK inimesi, kes arendavad sporti rohujuure tasandil ning on andnud sporti oma hinge. Neile kuulub nimeline tänukiri ja EOK 100 rinnamärk," ütles Falkenberg märgisaajaid tunnustades.

"Alar Õige on üle 20 aasta panustanud paraspordi arendamisse sportlasena, olles nii kelguhokimängija kui parasõudja, spordialade arendaja ja eestvedajana ning EIL ja EPK juhatuse liikmena. Ta on teinud seda tööd pühendumise ja kirega," sõnas EPK peasekretär. 

"Andres Lillemägi on intellektipuudega noorte pühendunud õpetaja ja treener, noorte juhendaja kergejõustikus, ujumises, judos ja suusatamises, kehalise kasvatuse õpetaja Näpi koolis," toonitas ta.

"Kristo Ringas edendab aastakümneid nägemispuudega inimeste sporditegemist, samuti on ta paraolümpia sportlane ja treener-juhendaja, puudega inimeste spordiorganisatsioonide juhatuste pikaajaline liige," lisas Falkenberg.

"Eero Pevkur on ulihingeline spordimees ja -entusiast, kes löönud aktiivselt kaasa Pärnu kurtide spordiselts Eero asutamisel ja juhtimises, samuti Eesti Kurtide Spordiliidu juhtimises. Ta on võitnud kurtide tiitlivõistluste medaleid pikamaajooksus," tunnustas Falkenberg.

Fotol Alar Õige

Foto Autor: Veljo Poom