Egert Jõesaar teenis Tokyo paraolümpiamängudel viienda koha

Egert Jõesaar võistles Tokyos oma karjääri teistel paraolümpiamängudel. Täna olid üsna keerulised ilmastikuolud, mis muutsid võistlustingimused küllaltki ektreemseks. Kettaheitering oli libe ning mitmed võistlejad libastusid heidetel.

Jõesaare tulemuseks jäi täna viies koht tulemusega 44.07 m. “Kuna teada oli, et mingi koha saab igaljuhul, siis meie mõte oli võistleda nii, et esimene katse tuleb kindla peale ning edasi riskime.” kommenteeris Jõesaare treener Mart Olman. 

“Enamus konkurendid kukkusid selili ning kaotasid meetritelt. See tähendas, et oli mõtet riskida, kas tuleb või ei. Aga ei tulnud.” sõnas Jõesaar võistluste järgselt. Olman lisas, et kuna ei oleks olnud suurt vahet, kas saada viies koht 50 või 44 meetriga, siis pidi riskima. “Egerti oleks edasi viinud ainult isiklik rekord, sellepärast pidi riskima.” ütles Olman.

Jõesaar ütles, et ettevalmistus ja treeningud läksid neil väga hästi ja paremini kui tavaliselt tiitlivõistluste eel. Samamoodi Tokyos kohapealsed treeningud ja soojendus läksid paremini kui tavaliselt. 

Jõesaare treener Olman ütles, et ta on pettunud, sest lihtsalt ei tulnud välja tänased heited. “Trennis tuleb välja, aga nüüd võistlustel ei tule. Võimed lubavad heita rohkem.” kommenteeris Olman.

Eesti sportlastest näeme veel võistlemas Matz Topkinit, keda ootab homme 50 m seliliujumine. Eelujumine on Eesti aja järgi kell 3:59 ning kui õnnestub finaali saada, siis see toimub kell 12:24.