Nike esitles Team Estonia sportlaste võistlus- ja vabaaja vormi Pariisi olümpia- ja paraolümpiamängudeks

Parasportlastest esitles vormi kettaheitja Egert Jõesaar

Neljapäeval esitlesid olümpiamängudeks valmistuvad ujuja Eneli Jefimova, sõudjad Mikhail Kushteyn ja Johann Poolak, kõrgushüppaja Elisabeth Pihela, mitmevõistleja Risto Lillemets, parakettaheitja Egert Jõesaar ning olümpiavõitjad Erki Nool ja Gerd Kanter Team Estonia ametlikku Nike võistlus-, vabaaja ja esindusvormi Pariis 2024 suveolümpiamängudeks ja suveparaolümpiamängudeks.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa märkis võistlusvormi esitlusel, et koostöö Nike’iga on toiminud 2008. aasta Pekingi suveolümpiamängudest ning Eesti Olümpiakomitee väärtustab seda kõrgelt.  "Olümpiamängudeni Pariisis on jäänud 57 päeva. Pinge kasvab, vormi ajastamine käib. Välise vormiga on meil lihtne – need ilusad rõivad ja innovaatilised lahendused rõõmustavad meie sportlasi. Soovin, et meie sisemise vormi ajastamine läheb sama ladusalt kui Nike mehed tööd teevad. Pöidlad pihku ja loodan, et meid on Pariisis palju!“ ütles Sõõrumaa.

Uute võistlusvormide juures on lähtekohaks sportlane ja tema spetsiifilised vajadused parima tulemuse saavutamisel. Iga lõige ja disain põhineb 4D-liikumisandmetel, mis on algoritmide abil iga võistlusala järgi täpselt parajaks lihvitud. Võistlusvornud traditsiooniliselt Eesti sini-must-valges kombinatsioonis, kuid vaba-aja kollektsiooni on lisatud viitena mängude toimumiskohale tooteid, mis on tumesinises värvilahenduses.

"Iga toote disainimisel oli Nike eesmärgiks olla sportlaste eelistatuim ja mugavaim valik, mis aitaks neid erinevatel spordialadel sooritada parimaid tulemusi. Meie jaoks on see juba viies ühine olümpia Eesti Olümpiakomiteega ja usume, et oleme olnud sportlaste ja kogu delegatsiooni jaoks alati olemas, et nad saaks keskenduda peamisele – edukale esinemisele maailma suurimal spordisündmusel,“ ütles Nike esindaja Eestis, AS Jalajälg juhatuse liige Rainer Tops.  

Pariis 2024 suveolümpiamängudeks ja suveparaolümpiamängudeks valmistatud Team Estonia Nike kollektsiooni vabaajarõivad tulevad Nike esinduskauplustes Viru ja Ülemiste keskuses müüki juba homsest ja järgmisest nädalast ka Sportlandi kauplustes. Pariisi suveolümpiamängud algavad 26. juulil ning paraolümpiamängud 28. augustil.

Fotod: Karli Saul / Team Estonia