Eesti ratastoolitennisistid valmistuvad Portugalis suurvõistluse pääsmeid lunastama

Meie ratastoolitennisistid osalevad järjekordsel Vilamoura Open tenniseturniiril Portugalis. Antud võistlus on ettevalmistavaks võistluseks nädal hiljem toimuvale World Team Cup Euroopa kvalifikatsiooniturniirile. Meie sportlastest on võistlustules Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla.

Turniiri avapäeval olid kõik meie sportlased võistlustules. Viljar Villiste osaleb põhiturniiril ning tema esimese ringi vastane oli itaallane Luca Spano. Mäng lõppes Villiste 2-6 2-6 kaotusega.

Mait Mätas ja Urmo Voogla osalevad lisaturniiril ning nemad said loosi tahtel automaatselt teise ringi edasi. Mõlemal mehel õnnestus teisest ringist edasi saada.

Mait Mätase esimene vastane oli britt Keith Whiley. Mätas võitis mängu tulemusega 6-0 6-0 ning pääses edasi veerandfinaali, kus võitis Suurbritannia sportlast Mehboob Hussaini 6-4 6-3. Järgmisena ootab Mätast ees poolfinaal rootslase Hampus Linder-Olofssoni vastu.

Urmo Voogla alustas oma avapäeva esimest mängu portugallase Joao Coucerio vastu ning mäng lõppes Voogla 6-3 6-2 võiduga. Võit portugallase vastu viis Voogla veerandfinaali, kus tuli alla vanduda rootslasele Hampus Linder-Olofssonile 6-2 6-3

Lisaks üksikmängudele osalevad meie mehed ka paarismängudes. Põhiturniiril osalevad Mait Mätas ja Viljar Villiste, kes lähevad esimeses ringis vastu austerlastele Thomas Flax ja Nico Langmann. Urmo Voogla osaleb lisaturniiril ning mängib koos kreeklase Konstantinos Dialektopoulosega. Loosi tahtel said nemad esimesest ringist edasi veerandfinaali, kus minnakse vastamisi hispaanlaste Francisco Garcia Vena ja Juan Ramon Ortizega.

 

World Team CUP Euroopa kvalifikatsiooniturniir mängitakse samas Vilamoura tennisekeskuses 2.-6. aprillini.

Eesti ratastoolivõistkonna osalemist World Team CUP Euroopa kvalifikatsiooniturniiril toetavad Eesti Tennise Liit ja Eesti Invaspordi Liit.

 

Fotol Viljar Villiste