Eesti ratastoolikurlingu võistkond alustas MM-i B-tasandi turniiri 9:2 võiduga Ungari üle

Pühapäeval kohtub Eesti Saksamaaga

Eesti ratastoolikurlingu võistkond alustas Soomes toimuvat MM-i B-tasandi turniiri 9:2 võiduga Ungari üle.

Eesti koondis oli kahe esimese endi järel madjarite vastu 0:2 kaotusseisus, kuid liikus seejärel kindlalt ülesmäge ja pani seitsmenda endi lõppedes maksma 9:2 paremuse.

"Hea, et saime võistkonnana turniiri alustada võidukalt. Selle pealt on kindlasti lihtsam edasistele mängudele ka minna. Eelmisel korral MM-il kohtudes võitis Eesti Ungarit suure skooriga, seega olime ka täna mängule minnes pigem favoriidid. Mängu esimeses faasis oli kindlus pigem vastasvõistkonna käes, aga neli „varastatud“ punkti neljandas voorust tõi meie võistkonna mängu uue energia. Tulemuseks kindel 9:2 võit," kommenteeris Eesti võistkonna treener Harri Lill.

"Üldiselt on meie kuueliikmelises alagrupis tase väga ühtlane. Eesti, Ungari, Saksamaa, Taani ja Tšehhimaa omavahelistes mängudes võivad kõik võita kõiki. Kasahstan teeb MM-il debüüti ja on pigem alagrupi autsaider," leidis Lill.

Pühapäeval kell 14:00 kohtub Eesti Saksamaa koondisega, kes kaotas täna Tšehhimaale 5:7. Saksamaa koosseisus mängib ka Christiane Putzich, kes on selle turniiri üks kogenumaid kurlingumängijaid, olles osalenud nii 2010. kui 2018. aasta taliparaolümpiamängudel kui viis korda MM-turniiril.

MM-i B-tasandi turniiril osalevad kokku tosina riigi koondised. Alagruppide võitjad pääsevad otse poolfinaali, teise ja kolmanda koha saanud võistkonnad selgitavad omavahelistes veerandfinaalides kaks ülejäänud poolfinalisti. MM-i B-tasandi turniiri kolm parimat pääsevad märtsis Kanadas toimuvale ratastoolikurlingu MM-ile.

Eesti koondisesse kuuluvad kapten Andrei Koitmäe, Kätlin Riidebach, Lauri Murašov, Mait Mätas ning tänases kohtumises varumängijaks olnud Signe Falkenberg.

Eesti koondise eelseisvate mängude ajakava

Pühapäeval kell 14:00 Eesti - Saksamaa

Esmaspäeval kell 10:00 Eesti - Kasahstan

Teisipäeval kell 9:30 Taani - Eesti ja kell 18:30 Tšehhimaa - Eesti

Kolmapäeval peetakse veerand- ja poolfinaalid ning neljapäeval pronksimäng ja finaal.