Eesti ratastoolikurlingu tiim valmistub jõudsalt MM-ks

11.-14. oktoobrini toimus Šveitsis Wetzikonis rahvusvaheline ratastoolikurlingu turniir, kus osales Eesti võistkond koosseisus Signe Falkenberg, Andrei Koitmäe, Lauri Murašov ja Mait Mätas. Kokku osales turniiril 20 võistkonda Šotimaalt, Saksamaalt, Slovakkiast, Venemaalt, Rootsist, Norrast, Šveitsist, Hiinast, USAst, Koreast, Itaaliast, Lätist ja Eestist.

Eestlastel oli turniirile minnes kaks eesmärki - saada võistluskogemust ning tutvuda 2020. aasta ratastoolikurlingu maailmameistrivõistluste toimumiskohaga. Praegune turniir toimus täpselt samas jäähallis, kus toimub järgmise aasta MM. Seega oli see turniir hea võimalus, et tutvuda jäähalli, selle võimaluste ning ümbrusega. “Hall oli väga mõnus, kuid loodan, et MM-ks tehakse jää paremaks. Jäähall oli ratastooliga väga hästi ligipääsetav ning tekitas koduse tunde,” sõnas Falkenberg. Võistlejad majutatakse samas lähedalasuvasse hotelli, mis teeb elamise MM ajal päris mugavaks.

Wetzikoni ratastoolikurlingu turniir peeti Šveitsi süsteemis. Kokku mängiti kuus vooru, kus iga võit oli väga oluline. Esimesed kolm mängu eestlased võitsid ja see viis neid poole turniiri peal kolmandale positsioonile. Kahjuks tuli  neljandas mängus Itaalia vastu kaotus, kuigi veel neljandas endis Eesti juhtis 4-1. Viies mäng tugeva vastase Korea vastu oli meie võistkonna kõige nõrgem mäng sel turniiril ja teenitult tuli vastu võtta kaotus. Viimases mängus USA-ga oli põnevust kuni lõpuviseteni, kui mäng lõpetati viigiga 5-5. Eesti võistkond saavutas turniiril tugeva kaheksanda koha 20 võistkonna hulgas.

Meie võistkonda võib näha võistlemas juba tuleval nädalavahetusel Tondiraba jäähallis, kus toimub 15. Tallinn CUP. Ratastoolikurlingu tiim on võistlustules koos püsti mängivate võistkondadega. See võistlus on hea koht, kus on ühendatud para- ja tavaline sport. Meie võistkonna esimene mäng on 17. oktoobril kell 18.00 ning vastaseks on Peterburi naiskond. 

Järgmisel nädalavahetusel 25.-27. oktoobrini toimub Tondiraba jäähallis 3. ratastoolikurlingu turniir “Tallinn Wheelchair International 2019”, kus saab samuti meie võistkonda osalemas näha. Lisaks Eestile on kohal Läti, Leedu, Itaalia, Soome ja Saksamaa võistkonnad. Eestlaste esimene mäng on reedel 25. oktoobril kell 14.00.

Tule kohale ja ela omadele kaasa!