Eesti ratastoolikurlingu koondis tegi maailma edetabelis võimsa tõusu

Eesti ratastoolikurlingu koondis tõusis maailma edetabelis kaheksa positsiooni võrra rekordkõrgele 13. kohale. Seni oli võistkonna parimaks tulemuseks maailma edetabeli 21. koht.

Tänu võidule maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril möödunud aasta sügisel ja edukale esinemisele märtsis Šotimaal toimunud MMil, tegi Eesti ratastoolikurlingu võistkond maailma edetabelis kõigist maadest suurima tõusu, tõustes kaheksa positsiooni võrra 21. kohalt 13. kohale.

“Eesti võistkonna sportlased on oma eduka esinemisega MMil tõestanud, et suudavad edukalt konkureerida ka maailma tippu kuuluvate võistkondadega, kuna põhiturniiril võideti nii hilisemat maailmameistrit Hiinat kui ka pronksile tulnud Koread. Kolme aasta pärast toimuvatele paraolümpiamängudele Pekingis pääseb 12 kõige rohkem kvalifikatsioonipunkte teeninud võistkonda ehk kõik võimalused on meie sportlastele avatud,” sõnas Eesti Invaspordi Liidu ning Eesti Curlingu Liidu president Rainer Vakra.

Eesti ratastoolikurlingu võistkond saavutas märtsis MMil kaheksanda koha ning kindlustas endale edasipääsu ka järgmise aasta MMile. Võistluse tulemusena teenis Eesti ratastoolikurlingu võistkond ka oma esimesed viis Pekingi 2022. aasta paraolümpiamängude kvalifikatsioonipunkti. 2022. aasta paraolümpiale pääseb 12 riiki kolme MM’i tulemuste põhjal, seejuures on korraldajamaale Hiinale koht garanteeritud.

Vastavaldatud maailma edetabelis on eestlaste arvel 14 548 punkti. Edetabeli eesotsas on värske maailmameister Hiina, kes juhib veenvalt 87 857 punktiga. Teisel positsioonil on Norra 80 238 punktiga ja kolmandal kohal Korea 64 643 punktiga. Naaberriikidest edestab Eestit vaid Soome võistkond, kes asub 11. positsioonil ja Eesti järel on 14. kohal olev Läti.

Eesti ratastoolikurlingu võistkonnas mängivad kapten Viljar Villiste, abikapten Andrei Koitmäe, Ain Villau, Signe Falkenberg ja varumängija Lauri Murašov. Eesti koondise peatreener on Erkki Lill ja abitreener Sulev Lokk.

Ratastoolikurlingus liigutakse jääl ringi ratastoolis ja kivid saadetakse teele spetsiaalsete keppidega. Kuna erinevalt tavakurlingust jää harjamist ei toimu, peavad mängijate visked olema väga täpsed. Ratastoolikurlingut mängitakse segavõistkondades, vähemalt üks liige peab olema vastassugupoolest. Eestis saab kurlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis, kus hooaeg kestab mai lõpuni.

Fotod Eesti ratastoolikurlingu võistkonnast Šotimaal toimunud MMil: https://photos.app.goo.gl/Se63ZtoC2KYbExmD9 (fotod: Rahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon)
Edetabel on leitav siit: http://www.worldcurling.org/worldrankings

Marina Bachmann
Eesti Curlingu Liit
+372 56456600
marina@curling.ee

 

Foto: Rahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon