Eesti ratastoolikurlingu koondis sai maailmameistrivõistlustel 10. koha

Eesti ratastoolikurlingu võistkond lõpetas 2020. aasta maailmameistrivõistlusi 10. kohaga ning võistluse tulemusel teeniti kolm Pekingi paraolümpiamängude kvalifikatsioonipunkti. 

Alagrupi mängudes saavutati kolm võitu, sealhulgas ka võistluse finalisti Kanada üle. 
 
MMi 10. kohast paraku ei piisa otse kvalifitseerimiseks 2021.aasta MM-ile ning võistkonnal tuleb osaleda selle aasta sügisel toimuval kvalifikatsiooniturniiril, kust 2021. aasta A-grupi MM-ile pääsevad kolm paremat võistkonda.
 
“Kahjuks jäi sel aastal täitmata meie eesmärk jääda püsima MMil tugevaimasse A-gruppi, mille oleks taganud MMi üheksas või kõrgem koht. Samas motivatsioon jätkamiseks on meil jätkuvalt tugev ja hakkame valmistuma eelseisvateks võistlusteks,” kommenteeris Eesti ratastoolikurlingu võistkonna liige Signe Falkenberg.
 
Maailmameistrivõistlusel jagati osalejate vahel ka 2022. aasta Pekingi paraolümpiamängude kvalifikatsioonipunkte. Möödunud aastal saavutas Eesti ratastoolikurlingu võistkond Šotimaal toimunud maailmameistrivõistluste üldarvestuses kaheksanda koha ning teeniti viis paraolümpia punkti. Selle aasta 10. koht tõi võistkonnale lisaks kolm punkti.
 
Eesti võistkonnal on praeguseks kokku teenitud kaheksa paraolümpiamängude kvalifikatsioonipunkti ja Eesti sportlased asuvad edetabelis 11. kohal. Pekingi paraolümpiamängudele pääseb kokku 12 kolme aastaga enim punkte teeninud võistkonda.

Võistkonna treener Erkki Lill sõnas, et tänavuse MMi tase oli tugev ja võistlus väga tasavägine. “Turniiri alguse eduseisud kahes esimeses mängus sulasid lihtvigade tõttu, kuid võrdsete võistluses õnnestus Eesti ratastoolikurlingu koondisel MMi tulemusena hankida juurde kolm paraolümpiamängude punkti, mis on hea tulemus,” sõnas Erki Lill.
 
Eesti koondise koosseisu kuuluvad kapten Andrei Koitmäe, Lauri Murašov, Mait Mätas, Signe Falkenberg ja Kätlin Riidebach. Eesti koondise peatreener on Erkki Lill ja abitreener Sulev Lokk. 

Ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlustel osales 12 maailma parimat võistkonda. 2020. aasta maailmameistriks tuli Venemaa, kes jõudis alagrupiturniirilt napilt kuue parema hulka. Hõbemedali võttis Kanada ning pronksi Rootsi.

 

Allikas: Eesti Curlingu Liit

Foto: Rahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon