Eesti ratastoolikurlingu koondis alistas MMil Läti koondise ja tõusis edetabelis viiendaks

Eesti ratastoolikurlingu võistkond saavutas Šotimaal toimuvatel maailmameistrivõistlustel kaks olulist võitu järjest, alistades turniiri liidrite hulka kuuluva Läti esinduse ja Korea võistkonna.

Võit Läti üle saavutati ülekaaluka tulemusega 11:3, kusjuures eestlastel õnnestus röövida Läti võistkonnalt teises voorus neli punkti ning kuuendas voorus võita viis punkti, mis otsustas mängu lõpptulemuse. Eilses mängus alistati ka Korea võistkond tulemusega 6:4.

Kaheksa peetud kohtumise järel tõusis Eesti ratastoolikurlingu võistkond maailmameistrivõistluste edetabelis 5. positsioonile, mida jagatakse nelja riigi koondistega ehk edetabeli seis on äärmiselt pingeline. Eesti sportlastel on hetkel kirjas neli võitu ja neli kaotust.

Eesti ratastoolikurlingu koondise treeneri Erkki Lille sõnul võib viimaste mängude tulemusega rahul olla, kuid turniiri tase on väga tasavägine ja ühtegi vastast ei tohi alahinnata. “Võistkondade tase on ühtlane ning see tähendab, et kõik võivad kõiki võita. Kuna MMil on võimalik teenida paraolümpiamängude kvalifikatsioonipunkte, käib igas voorus kõva lahing,” kommenteeris Lill.

Täna hilisõhtul kohtub Eesti esindus Šveitsi võistkonnaga ning homme tuleb Eesti sportlastel vastakuti minna Šotimaa ja Kanada esindustega, mille tulemusel selgub ka edasipääs kohamängudele.

Eesti võistkonna esmane eesmärk on jääda püsima maailmameistrivõistluste A-gruppi ehk tulla üheksa parima hulka. Eesti võistkonna koosseisus võistlevad kapten Viljar Villiste, abikapten Andrei Koitmäe, Ain Villau, Signe Falkenberg ja varumängija Lauri Murašov. Eesti koondise peatreener on Erkki Lill ja abitreener Sulev Lokk.

Eesti ratastoolikurlingu koondis on MMiks harjutanud ligi neli aastat. Tänavuste maailmameistrivõistluste tulemuste põhjal on sportlastel võimalik teeninda olümpiamängude kvalifikatsioonipunkte ja lunastada pääse 2022. aasta Pekingi paraolümpiamängudele.

Ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlused toimuvad Šotimaal, Stirlingus. Võistlustel osaleb 12 maailma parimat võistkonda, riikidest on esindatud Kanada, Ameerika Ühendriigid, Hiina, Saksamaa, Korea, Norra, Venemaa, Šotimaa, Slovakkia, Šveitsi, Läti ja Eesti. Maailmameistrivõistlused kestavad kuni 10. märtsini, mil toimuvad finaalkohtumised ja selgub ratastoolikurlingu maailmameister.

Võistluse koduleht ja mängude tulemused: http://www.worldcurling.org/wwhcc2019 
Fotod Eesti ratastoolicurlingu võistkonnast Šotimaal toimuval MMil: https://photos.app.goo.gl/Se63ZtoC2KYbExmD9 (fotod: Rahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon)


Marina Bachmann
Eesti Curlingu Liit
+372 56456600
marina@curling.ee

 

Foto: Rahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon