Eesti ratastoolikurlingu koondis alistas Pekingi paraolümpial Läti 6:5

"Algus oli hea, siis läks lappama ja lõpuks tuli tagasi," kommenteeris Lauri Murašov

Eesti ratastoolikurlingu koondis saavutas Pekingi paraolümpiamängudel esimese võidu, alistades ülipõnevas mängus Läti 6:5.

"Algus oli väga ilus, aga lõpp läks väga-väga keeruliseks. Meil oli lõpus rohkem õnne, muidu täiesti võrdne mäng. Alguses tundsin end väga hästi, lõpus enam mitte nii hästi. Audiga oli mingi probleem: et võtnud vinti peale, kepigia oli midagi viga, see pani pinge peale," kommenteeris Eesti koondise kapten Andrei Koitmäe:

"Ma ei taha olla kade, aga olen väga õnnelik kuna viimastel aastatel oleme alati oma mängud Läti vastu kaotanud. Ja siin, paraolümpiamängudel, saime võidu ja see on fantastiline! Olime võrdselt tugevad ja see on suurepärane tunne," ütles Kätlin Riidebach.

"Algus oli hea, siis läks lappama ja lõpuks tuli tagasi. Hammeriga mängida me endiselt ei oska," lisas Lauri Murašov.

Eesti teenis esimeses endis kaks ja teises veel kaks punkti, ent kuuenda endi lõppedes juhtisid lõunanaabrid 5:4. Kahe viimase endiga väljus Eesti koondis kaotusseisust ning Lauri Murašovi suurepärane vise tagas ajaloolise 6:5 võidu. Tegemist oli esmakordselt paraolümpiamängudel osaleva Eesti ratastoolikurlingu võistkonna esimese võiduga olümpiaareenil.

Eesti aja järgi kell 8:35 kohtub Eesti Norraga.

Teistes VI vooru mängudes oli täiseduga liidrikohal jätkav Kanada parem USA-st 7:4 ning Suurbritannia Šveitsist 15:1.

FOTOD: Ansis Ventinš