Eesti ratastoolicurlingu tiim püüdleb MM-ile

Eesti ratastoolicurlingu võistkond osaleb 9.-15. novembrini Soomes toimuval maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril, kus eesmärgiks on seatud pääs MM-ile.

Koondise peatreeneri Erkki Lille sõnul sõidab võistkond kvalifikatsioonivõistlustele hea ettevalmistusega. “Nelja aastaga oleme arenenud arvestatavaks ratastoolicurlingu riigiks. Meie võistkond on teinud tublisti tööd ning hetkel oleme väljas oma parimas koosseisus,” sõnas koondise peatreener. Homme, reede õhtul kell 17:30 kohtub Eesti koondis oma esimeses mängus Slovakkiaga.

Eesti võistkond mängib A alagrupis, kuhu kuuluvad lisaks Tšehhi, Inglismaa, Itaalia, Sloveenia, Slovakkia ja Türgi. Turniiri võitjad selguvad 15.novembril ja 14 võistkonnast pääseb ratastoolicurlingu MMile edasi kolm võistkonda. Maailmameistrivõistlused ratastoolicurlingus toimuvad 2019. aasta märtsis Šotimaal Stirlingis, kus omavahel võtavad mõõtu maailma 12 parimat ratastoolicurlingu võistkonda ning jagatakse ka 2022. aastal toimuvate 
Pekingi paraolümpiamängude punkte.

Eesti ratastoolicurlingu võistkonna koosseisu kuuluvad Signe Falkenberg, Mait Mätas, Andrei Koitmäe, Ain Villau ja kapten Viljar Villiste, koondise treeneri on Erkki Lill ja abitreener Sulev Lokk.

Ratastoolicurlingut mängitakse segavõistkondades.Mängus on ülioluline viske täpsus, sest erinevalt tavacurlingust ei harja sportlased jääd kivi teekonna pikendamiseks ja suunamiseks.

Ratastoolicurlingu MMi kvalifikatsioonivõistlused toimuvad Helsingi külje all Kisakallio spordikeskuses. Rahvusvahelisi võistlusi korraldab Kisakallio juba 7. korda. Eesti ratastoolicurlingu võistkonna osalemist MMi kvalifikatsioonis toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Vesi ja Abivahendikeskus Invaru.

Fotod Eesti ratastoolicurlingu võistkonnast: https://photos.app.goo.gl/JdwxYS5yoysYT6tn6
Turniiri tulemusi saab jälgida siit: https://www.curling.fi
Ajakava leiab siit: https://drive.google.com/file/d/1kDyxNJNj2wuqOkoeNvwOMT0xvE63LcCE/view?usp=sharing