Eesti parapurjetajad võistlesid RS Venture Connect paadiklassi MM-il Omaanis

Kristo Priks ja Aadu Särev lõpetasid 32. kohal

20.-27. novembrini toimusid Omaanis paadiklassi RS Venture Connect maailmameistrivõistlused, kus osales Eestis võistkond koosseisus Kristo Priks ja Aadu Särev, treeneriks Imre Taveter.

Arvestus toimus para- ja avatud kategoorias. Vaatamata esimese võistluspäeva paadi tehnilise rikke tõttu kahe sõidu katkestamisele ja 36. kohale langemisele, suutis Eesti paatkond teisel ja kolmandal päeval oma positsiooni parandada ning saavutas üldarvestuses 32. koha, edestades Šveitsi, ühte Omaani ja mõlemat Hollandi meeskonda.

Võistluse võitis avatud klassis Omaani meeskond koosseisus Sultan Al Wahaibi ja Ahemd Al Balushi. Teisele kohale tulid Saksamaa paatkond koosseisus Jens Kroker ja Sabine Kroker- Hohmann ning kolmandaks Christopher Symonds ja Manuele Klinger Austraaliast.

Paraarvestuses võitis Poola võistkond koosseisus Piotr Cichcoki ning Olga Gornas-Grudzien, teise koha saavutas Kreeka paatkond Vasilis Christoforou ja Theodoras Alexas ning kolmanda Guilherme Teixeira ja Pedro Cancio Reis Portugalist.

Võistlustel osaleles kokku 36 võistkonda 18 riigist.

"Terve võistluse vältel domineerisid vaiksemad ning keskmised tuuled. Konkurents oli tihe, kuid samas parapurjetamisele iseloomulikult sõbralik ning üksteist toetav," kommenteeris Taveter.