Eesti Paralümpiakomitee toetab üleskutset treenerite õnnitlemiseks ja väärika tasu tagamiseks

Liituge toetusavaldusega lehel www.treeneritasu.ee

Eesti Paralümpiakomitee toetab Eesti Olümpiakomitee üleskutset väärtustamaks treenereid ja tagamaks neile väärika töötasu.

Veebilehel www.treeneritasu.ee on juba enam kui 4400 inimest liitunud Eesti Olümpiakomitee üleskutsega treenerite õnnitlemiseks ja väärika tasu tagamiseks. Teiste hulgas on oma toetusavalduse esitanud ka mitmed Eesti parasportlased ja nende juhendajad. Kutsume kõiki puuetega inimeste spordi kogukonna liikmeid üles omalt poolt toetusavaldust esitama. Mida laiem on toetajate ring, seda mõjusam on sõnum. 

Eesti Olümpiakomitee avaldus

25. september on rahvusvaheline treenerite päev. Treenerid väärivad tähelepanu iga päev!

Treenerite rolli ja mõju ühiskonnas tervikuna või iga sportimist harrastava indiviidi seisukohast on raske üle hinnata. Juhendaja, õpetaja, kasvataja, hoolitseja. Isik, keda usaldatakse ja kuulatakse, keda usutakse ja austatakse.

Soovime, et see amet, need tuhanded tänased ja tuhanded uued treenerid oleksid jätkuvalt olemas kaasamaks ja teenindamaks võimalikult paljusid elujõulisema ja tervema elanikkonna nimel, liikumisharjumuste ja huviderohke rahva nimel.

Suur tänu tuhandetele Eesti treeneritele pühendunud ja pädeva tegutsemise eest spordiharrastajatega, eelkõige laste ning noortega! Palju õnne ja edu tähtpäeval!

Väärtuslik töö väärib väärikat tasu. Oleme ühiselt seda meelt, et pädevustunnistusega treeneri tasu peab jõudma Eesti keskmise palgani lähematel aastatel ja sellega tuleb alustada juba täna!

Urmas Sõõrumaa
EOK president

Toomas Tõnise
EOK asepresident