Eesti Paralümpiakomitee osaleb olümpiapäeval Jõhvis

Huvilistel on võimalik tutvuda erinevate paraspordialadega

13. juunil toimub Jõhvis "TV 10 olümpiastardi" hooaja finaaletapi raames olümpiapäev. Kell 16 algaval olümpiapäeval saavad igas vanuses huvilised end proovile panna eri spordi- ja paraspordialadel, õppida MM-hõbemedalistide Marie Kaldvee ja Harri Lille juhendamisel kurlingut ning kuulata Getter Jaani kontserti.

Olümpiapäeva raames saab Heino Lipu staadioni ümbruses teha tutvust teha eri spordialadega – proovida saab vehklemist, suusahüppeid, kurlingut, motokrossi, võimlemist, orienteerumist, sõita rulaga, tutvuda erinevate paraolümpiaaladega ning mängida nii sulgpalli, käsipalli, korvpalli kui osaleda taekwondo treeningul. Kergejõustikualal on võimalik hüpata hoota kaugust ja teivast, joosta tõkkeid ning visata palli.

Lastele toimuvad erinevad võistlused, lisaks on kell 18 kavas kuni 7-aastastele lastele kavas tillujooks. Kõik tillujooksus osalejad saavad spetsiaalse medali.

Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumi ühisel alal saab uudistada Eesti sportlaste olümpiamedaleid, olümpiamaskotte ja -tõrvikuid ning meisterdada ise endale olümpiameeneid, lahendada ristsõnu ja mõistatusi. Iga Olümpiapäeva külastaja saab endale rinda ka värske Pariis2024 rinnamärgi. Päeva jooksul loositakse kõigi osalejate vahel välja põnevaid olümpiateemalisi auhindu. Õhtu lõpetab Getter Jaani kontsert.