Eesti meistriteks istevõrkpallis krooniti Teras, Sideout ja Sinilill

Siimustis jagati välja meistritiitlid kolmes kategoorias

Nädalavahetusel toimusid neljandat korda Eesti istevõrkpalli meistrivõistlused, kus tiitlid jagati välja kolmes kategoorias. Esmakordselt Jõgevamaal Siimustis peetud meistrivõistlused tõi kodukanti sellest hooajast alates istevõrkpallitreenerina tegutsev kaitseväelane Rait Metsaste. Tema eesmärk on tutvustada peamiselt pealinnas treenivatele istevõrkpalluritele ka teisi paiku Eestis, kus on ala harrastamiseks ideaalsed tingimused. “Mitmete mängijate sõnul oli Kiigemetsa kooli saali põrand istevõrkpalliks ideaalne ja libises väga hästi. Meil on hea meel, et Jõgeva vald turniiri toimumisele kaasa aitas,” rääkis Metsaste.

Turniiril osales sel aastas neli naiskonda, neli meeskonda ja kolm segavõistkonda. Päev algas kolmikutes mees- ja naiskondade turniiriga, kus kõik võistkonnad mängisid omavahel kõigiga ühe mängu. Naiste turniiril oli võidukas võistkond Teras, kes alistas kõik kolm vastast 2:0, loovutades kõige pingelisemas geimis vastastele maksimaalselt 19 punkti. Teise koha saavutas võistkond Kimchi kahe tasavägise 2:1 võiduga. Kolmanda koha ning pronksmedalid sai kaela esmakordselt istevõrkpalli mänginud võistkond Algajad. Neljanda kohaga pidi sel korral leppima võistkond Kosmos, kelle saagiks jäi 2 geimivõitu, kuid mänguvõiduni sel korral ei jõutud.

Eesti naiste võrkpallikoondise kapten Liis Kiviloo osales istevõrkpallivõistlustel esmakordselt ning saavutas kohe ka oma võrkpallikarjääri esimesed Eesti meistritiitlid, mida seni välismaal mänginuna veel võrkpallis saavutada polnud õnnestunud. “Mind üllatas, et istevõrkpall on nii kiire, võitluslik ja põnev ala ning kahtlemata heaks vahelduseks võrkpallile! Eriti äge on, et kõik saavad mängida võrdsetel tingimustel koos parasportlastega. Eestis võiks kindlalt kõik võrkpallurid selle ala ära proovida!” kommenteeris Kiviloo.

Lõplik paremusjärjestus:

Teras – Laura Rogenbaum, Liis Kiviloo, Ülle Olli

Kimchi – Monica Vainola, Kristel Viirmann, Iris Mäeker

Algajad – Piret Prangel, Siret Rits, Eveli Lepa, Gerda Kaubi

Kosmos – Marju Külaots, Annika-Eliisabet Roost, Merle Lääne

Meeste turniiril oli samuti võitja ülekaal selge kui taaskord sai Eesti meistritiitli kaela võistkond Sideout, kes alistas kõik vastased 2:0 loovutamata neile üle 20 punkti geimis. Teisele kohale tuli võistkond Energia kahe võiduga. Kolmanda koha ning ühe võidu sai tiim TabulaRasa. Neljanda kohaga pidi leppima võistkond Käre.

Lõplik paremusjärjestus:

Sideout – Meelis Stamm, Karl Stamm, Karmo Stamm

Energia – Rait Metsaste, Peeter Rõbakov, Ivar Liiv

TabulaRasa – Margus Hoop, Kaspar Treiman, Karel Lumik

Käre – Egerd Erreline, Tarmo Lepik, Andres Hairk

Segavõistkondade arvestuses osales sel korral vaid kolm võistkonda kuid see-eest olid mängud tasavägised ja võitlust jagus. Esikoha saavutas võistkond Sinilill, kes mängis 3:0 (14; 10; 22) üle tiimi Käre ning 2:1 (21; -21; 19) tiimi Sideout. Sideout võttis 3:0 võiduga Käre üle hõbemedalid.

Lõplik paremusjärjestus:

Sinilill – Laura Rogenbaum, Ülle Olli, Liis Kiviloo, Marju Külaots, Rait Metsaste, Karel Lumik, Margus Hoop, Peeter Rõbakov

Sideout – Meelis Stamm, Karl Stamm, Karmo Stamm, Ivar Liiv, Piret Prangel, Eveli Lepa, Gerda Kaubi

Käre – Egerd Erreline, Tarmo Lepik, Andres Hairk, Kaspar Treimann, Ave Oad, Monica Vainola, Kristel Viirmann, Annika – Eliisabet Roost

Kõik osalejad valisid ka turniiri parimaid mängijaid, kelleks valiti:

Parim naismängija: Liis Kiviloo

Parim meesmängija: Margus Hoop

Parim parasportlane: Ivar Liiv

Parim servija: Ülle Olli

Parim ründaja: Karel Lumik

Parim blokeerija: Kaspar Treiman

Universaalseim mängija: Laura Rogenbaum

Turniiril aitasid toimuda: Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Paralümpiakomitee, Jõgeva Vald, ATO SK, Garnier, Loreal, Löfbergs, Alecoq, Beach House Ülemiste.

Allikas: Eesti Võrkpalli Liit

Fotod: Tarmo Tomson