Eesti koondis saavutas kurtide orienteerumise MM-il supersprindi teatevõistlusel kuuenda koha

Eestit esindasid Vaiko Vare ja Marja-Liisa Landar

Neljapäeval, 31. augustil joosti kurtide orienteerumise MM-il Stockholmis supersprindi teatevõistlus, kus iga riiki esindasid ühest mehest ja ühest naisest koosnevad võistkonnad. Võistluse käigus jooksid osalejad kordamööda kokku kuus 1-1,4 km pikkust vahetust.

Eesti võistkonnas jooksid Vaiko Vare ja Marja-Liisa Landar, kes saavutasid tubli kuuenda koha. Võistluse võitis Ukraina, hõbeda sai Leedu ja pronksi Rootsi. Võistlusel olid esindatud kümne riigi sportlased, kellest tulemuse said kirja seitse võistkonda. Soome, Ungari ja USA tulemused tühistati raja mittekorrektse läbimise tõttu.

Marja-Liisa Landari kommentaar oma tänasele võistlusele: "Supersprint oli mulle midagi uut ja raske oli ette teada, kuidas oma jõudu kolme ringi vahel jagada. Esimese vahetuse ajal pabistasin, sest ei tahtnud meie võistlust kohe alguses ära rikkuda. Sealt edasi olin julgem. Kaarti pidin väga hoolikalt lugema, et mitte ära eksida, aga kokkuvõttes läks hästi. Oli väga huvitav võistlus."

Täna toimusid ka eilsete sprindi distantside autasustamised; medalid said kaela veteranide N50 klassis Merike Mändsoo ja Ilvi Vare ja M50 arvestuses Matti Betlem.

Reedel ootab ees puhkepäev, laupäeval algavad metsadistantsid.