Eesti koondis alustas teekonda Pekingi paraolümpiale

Ratastoolikurlingu turniir Pekingi paraolümpiamängudel algab 4. märtsil

Eesti ratastoolikurlingu koondis kogunes täna hommikul Tallinna lennujaamas, kust asus teele Pekingi suunas, et osaleda paraolümpiamängudel. 

Eesti ratastoolikurlingu esindus asub võistlema paraolümpiamängude medalite eest ning koondise kapteni Andrei Koitmäe sõnul on pinge suur. “Meie eesmärgiks on esindada Eestit võimalikult hästi, samas teame, et kergeid võite meile ei anta ning vigu ei andestata. Meil läheb tarvis parimat mänguoskust - täpseid viskeid, head strateegiat, sujuvat koostööd omavahel ja kindlasti ka sportlikku õnne,” ütles Koitmäe. 

Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm sõnas, et Pekingi paraolümpiamängude läbiviimine on vaatamata ärevatele aegadele nii sportlaste kui treenerite seisukohalt vajalik rõhutamaks paraolümpiapere ühtsust, rahusoovi, tolerantsi, mõistmist ning pürgimist kõrgete ideaalide poole. “Üle 20 aasta jõuab Eesti lipp taaskord taliparaolümpiamängudele ning see on Eesti paraspordi jaoks suur saavutus ja inspiratsioon. Samas valutame südant Ukrainas toimuva üle ja ei saa toimuvat lihtsalt pealt vaadata. Seoses Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi sõjalise sissetungi ning kestva agressiooniga Ukraina vastu pöördume Rahvusvahelise Paralümpiakomitee poole palvega kaaluda Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemise keelamist Pekingi taliparaolümpiamängudel. Ootame Rahvusvahelise Paralümpiakomitee otsust,” ütles Haukanõmm.

Ratastoolikurlingu turniir Pekingi paraolümpiamängudel algab 4. märtsil. Alagrupi mängudes kohtuvad kõik võistlejad omavahel, neli parimat riiki pääseb edasi kohamängudele. Eesti vastasteks on Hiina, Venemaa, Norra, Korea, Šotimaa, Kanada, Slovakkia, Rootsi, Läti, Šveitsi ja Ameerika Ühendriikide koondised. Ratastoolikurlingu turniiri võitjad selguvad Pekingis 13. märtsil.

Eesti ratastoolikurlingu koondisesse kuuluvad kapten Andrei Koitmäe, Mait Mätas, Lauri Murašov, Kätlin Riidebach ja Signe Falkenberg. Eesti koondise treeneriks on kanadalane Chris Bowden. Pekingi paraolümpiamängudel on abitreenerina kaasas Ain Villau. 

FOTO: Andres Mets