Eesti kaotas viiendas mängus Suurbritanniale 5:10

Eesti ratastoolikurlingu koondis kaotas Pekingi taliparaolümpiamängude turniiri viiendas mängus Suurbritanniale tulemusega 5:10. Eesti võistkonnad on kogunud kaks võitu ja kolm kaotust ning jagab tabelis 7.-10. kohta.

Täpsusviskega viimase kivi õiguse pälvinud Eesti võitis esimese endi 1:0, kuid kaotas teise 0:3 ning kolmanda 0:2. Neljanda endi 3:0 võiduga vähendas Eesti koondis vahe ühepunktiliseks, kuid viienda endi 0:4 kaotus viis vastased võidu lähedale. Kuues ja seitsmes end lõppesid vastavalt Eesti ja Suurbritannia minimaalse paremusega, mis ühtlasi otsustas ka mängu saatuse.

"Me ei saanud tunnetust kätte, eriti just asetuse tunnetust; vahepeal tuli, siis läks jälle ära, aga stabiilset tunnetust ei olnud. Vastased ründasid pidevalt ja neil tuli see välja, samuti oli brittidel omajagu õnne - nende esimene viskaja eksis, aga teised mitte," leidis Eesti koondise mängija Lauri Murašov.

Kell 8:35 kohtub Eesti Rootsiga.

Teistes IX vooru mängudes alistas Läti Šveitsi 9:7 ja Lõuna-Korea Kanada 9:4.

Võiduga tõusis Läti koos Kanadaga turniiri juhtima, mõlemal võistkonnal on kuue mänguga kirjas neli võitu ja kaks kaotust.