Avalikustati Tokyo 2020 paraolümpiamängude ajakava

Tokyo 2020 paraolümpiamängude korraldaja avalikustas võistluste ajakava. Tokyo 2020 paraolümpiamängud toimuvad 25. augustist kuni 6. septembrini 2020. aastal. Võistlustel osalevad rekordiliselt 4400 parasportlast 22-l erineval spordialal ning 21-s võistluspaigas Tokyo, Saitama, Chiba ja Shizuoka haldusüksustes.

Ajakava on koostatud nii, et populaarsemad alad on ära jaotatud kogu võistlusperioodi peale nii, et pealtvaatajad saaksid kõigile neile täies mahus kaasa elada. Üldiselt on võistluste ajakava koostamisel arvestatud sellega, et kohapeal olevad pealtvaatajad saaksid võimalikult paljudest aladest osa. Samuti võeti arvesse sportlaste kogemusi ja heaolu, erinevate rahvusvaheliste spordiliitude tehnilisi reegleid ja regulatsioone, soolist võrdsust, spordiala populaarsust Jaapanis ning ülemaailmse telepubliku huvi.

Kõige enam starte on 30. augustil kui toimub 63 medaliala starti ning see päev on nimetatud võistluste “kuldseks pühapäevaks”. Sellel päeval saab kaasa elada 20 kergejõustiku erinevate alade finaalidele, viiele judo finaalvõistlusele ning neljale triatloni ja neljale sõudmise finaal startidele.

Uute aladena saab Tokyo 2020 paraolümpiamängudel jälgida sulgpalli ja taekwondod.

Eestist on hetkel Tokyo 2020 paraolümpiamängude kandidaadid ujujatest Susannah Kaul, Robin Liksor, Matz Topkin ja Kardo Ploomipuu, kergejõustikus kettaheitja Egert Jõesaar, vehkleja Anna Mezentseva ja jalgrattur Mari-Liis Juul. 

Tokyo 2020 paraolümpiamängude ajakava on nähtav SIIT.


Allikas: Rahvusvaheline Paralümpiakomitee