Araabia Ühendemiraatides toimusid IWAS maailmamängud

11.-16.veebruarini toimusid Sharjah’s Araabia Ühendemiraatides rahvusvahelise liikumispuudega sportlaste organisatsiooni IWAS maailmamängud. Eestit esindasid sel korral ujujad Matz Topkin, Kardo Ploomipuu, Susannah Kaul ja Tanel Täheväli ning ratastoolivehklejad Anna Mezentseva, Dmitri Krassikov ning Valentin Krassikov.

Ujujate saagiks oli nendel mängudel 11 kuldmedalit ning 1 pronksmedal, kuid veelgi olulisemaks saavutuseks saab lugeda eelseisvate Tokyo paraolümpiamängude normatiivide täitmise, millega sai hakkama Matz Topkin, kes saavutas 3. võistluspäeval 50m seliliujumises tulemusega 45,89 kindla esikoha ja täitis sellega ühtlasi ka Tokyo POM A-normatiivi. Lisaks õnnestus tal 50m vabaltujumises alistada Tokyo paraolümpiamängude B-normatiiv. See teeb Topkinist esimese Eesti sportlase, kes on täitnud 2020. aasta Tokyo paraolümpiamängude normatiivid.

IWAS maailmamängude raames peeti ratastoolivehklemises lisaks absoluutarvestusele ka U-17 ja U-23 maailmameistrivõistlused. Meie vehklejate parimaks tulemuseks oli sel korral Dmitri Krassikovi pronksmedal epees U-17 vanuseklassi MM-il.

Kõikide spordialade tulemustega on võimalik tutvuda siin: http://www.iwasf.com/iwasf/index.cfm/games/iwas-world-games11/iwas-world-games-2019/

Järgmised IWAS maailmamängud leiavad aset 2020. aastal Tais.

 

Fotod: IWAS ja MTÜ Florett