Anname unistustele hoogu: Remy Märtsoni lugu

Varem jalgpalli mänginud Tartu noormees unistab paraolümpiamängudel võistlemisest

Käimas on Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee ühine liikumisväljakutse, millega toetatakse noorte ja alustavate parasportlaste püüdlusi. 

Stipendiaatide hulgas on noor Tartu kergejõustiklane Remy Märtson, kes unistab paraolümpiamängudel võistlemisest. Remyt ja teisi agaraid parasportlasi saab toetada lehel https://www.paralympic.ee/et/annetused

Remy treenib kindla soovi ja entusiasmiga, et jõuda paraolümpiamängudele. Mullu suvel osales ta Soomes Pajulahtis Euroopa Noorte Paraspordimängudel, kus osales 440 sportlast 29 riigist ning võitis U17 vanuseklassis kuulitõukes hõbemedali. 

Remyl on diagnoositud sünnijärgne hemiparees, millest tingituna esinevad peaajuinfarkti jääknähud, parema käe ja jala töö on häiritud. Spordiga puutus ta kokku juba varakult, osaledes iga-aastastel Tartu maratoni lasteüritustel. Teadlikumalt hakkas ta spordiga tegelema üheksa-aastaselt kui ühines Tartu FC Santose jalgpallitreeningutega. Poolteist aastat tagasi tundis noormees, et teda tõmbavad rohkem kergejõustikualad.

Pärast Tartu Kalevi kergejõustiku treeningugrupiga liitumist treenib Remy võimalusel 4-5 korda nädalas, lisaks iseseisvalt kodus. Trennikaaslastega koos treenides ei anna ta kunagi alla ja töötab järjepidevalt selle nimel, et oma sportlikke tulemusi parandada.

Treener Madis Paju: "Remy ei ütle iial „ma ei saa“ või „ma ei taha“. Ta teeb kõik etteantud asjad ära. Kui treeningplaan näeb ette kaheksa kordust sajaprotsendiliselt, siis täpselt nii ka ta teeb! Ta ei lepi iial vähemaga!"

Remy on osalenud Tartu heitjate seeriavõistlustel, Tartu linna meistrivõistlustel  ja Eesti meistrivõistlustel parakergejõustikus.

Kogutavat stipendumit kasutaks Remy käesoleva aasta spordiga seotud kulude katteks, milleks on transport treeningutele (50 EUR/kuu), võistlustel osalemine (300 EUR), treeninglaager (150 EUR) ja treeningtasud (400 EUR).

Fotol: Talvistel Eesti meistrivõistlustel parakergejõustikus saavutas Remy 1500m jooksus meeste arvestuses esikoha ajaga 5.54,37. Fotol Remy Märtson (poodiumi ülemisel astmel), Endre Varik (hõbemedal) ja Krister Linnas (pronksmedal). Autasustab EPK juhatuse liige Rainer Vakra.

Foto autor: Catherine Kõrtsmik