Anname unistustele hoogu: Matvey Serednitskiy lugu

Tubli paratantsija unistuseks on uus ja tema kasvule sobilik ratastool

Käimas on Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee ühine liikumisväljakutse, millega toetatakse noorte ja alustavate parasportlaste püüdlusi. 

Seekord on stipendiaatideks tantsija Matvey Serednitskiy, ujujad Keira Rattur ja Robin Liksor, kergejõustiklane Remy Märtson, tantsija Matvey Serednitskiy, purjetamise võistkond ja Eesti Ratastoolikorvpalli Klubi. Stipendiaatide toetuseks on avatud alamleht

Matvei tegeleb paratantsimisega ratastoolis juba kuus aastat, tantsides nii partneriga ja üksi. Eelmise ja käimasoleva aasta jooksul on ta osa võtnud osa kolmest rahvusvahelisest võistlusest, s.h Euroopa meistrivõistlustest. Tänavu ootavad tublit tantsupoissi ees veel viied rahvusvahelised võistlused, nende hulgas MM-võistlused, kus osalemiseks on vajalik koguda punkte teistelt võistlustelt.

Kuna paratantsus noorte võistlusklasse ei ole, siis peab Matvey ennast tõestama täiskasvanud tantsijate konkurentsis. Stipendium annaks noormehe perele lisavõimaluse rohkem treenida ja paremini valmistuda eelseisvateks rahvusvahelisteks võistlusteks. Parasportlasena edukaks esinemiseks on Matveyl ja tema perel palju kulutusi nagu esinemisriided, treeningtasud, saatjate kulud võistlustel jne. Matvey suurim unistus on uuest, tema kasvule sobivast tantsuratastoolist.

"Tantsin samas ratastoolis juba kuus aastat. Alustasin üheksa-aastasena ja nüüd olen juba peaaegu 16-aastane. Minu keha on muutunud: olen kasvanud ja ikka tantsin sama ratastooliga, mis on juba aegunud ja kulunud," rääkis Matvey. "Kui stipendiumi abil saan katta osa treeningute kuludest, siis on mu perel kergem katta teisi kulusid. Minu perel pole kerge, sest mul on veel õde ja kaks venda, kelle eest minu vanemad samuti hoolitsevad."

Matvey soovib stripendiumit kasutada individuaaltreeningute eest tasumiseks kuni aasta lõpuni (2100 EUR) ja uue sportratastooli soetamiseks (5000 EUR)

Liitu Sinagi meie liikumisväljakutsega ja aita Matvey unistusel täituda!

Liikumisaasta raames toimuva liikumisväljakutse peamine eesmärk on laste ja vanemate üheskoos veedetud aja suurendamine, liikumine ning tublide parasportlaste toetamine.

Väljakutsega liikumiseks talita alljärgnevalt!

  • lae alla Yumuuvi äpp App Store või Google Play keskkonnast;
  • registeeri ennast Yumuuvi kasutajaks (sisesta enda väljamõeldud personaalne kasutaja parool, ettevõtte koodiks sisesta väljakutse unikaalne kood MAAKERA);
  • vali toode või teenus, mille abil soovid oma liikumist YuMuuviga siduda. Need võivad olla kas Polar, Fitbit, Google Fit, Apple Health jne.
  • seadete alt vali klubi, mille esindaja soovid olla ja kelle üldarvestusse hakkavad Sinu sammud kogunema.

Väljakutsega liitujate vahel loositakse välja peaauhind Polar Pacer GPS spordikell, mille paneb välja Mefo AS. Peaauhind loositakse välja kõigi väljakutsega liitujate vahel, kes on väljakutse lõpuks kogunud nädala jooksul vähemalt 70000 sammu.

Väljakutsega liitusid Spordiklubi Nord (väljakutsuja), Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Audentese spordiklubi, FC Flora, FCI Levadia, Paide Linnameeskond, Selver Tallinn Võrkpalliklubi, KK Rae Koss, MyFitness, Tartu Jalgpallikool Tammeka ja FC Nõmme United.

Väljakutse kestab kuni aprillikuu viimase sekundini. 

Kõik liikuma!