Anname unistustele hoogu: Keira Ratturi lugu

Keira nimel on Downi sündroomiga ujujate 25 m rinnuliujumise juunioride maailma- ja Euroopa rekord!

Käimas on Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee ühine liikumisväljakutse, millega toetatakse noorte ja alustavate parasportlaste püüdlusi. 

Seekord on stipendiaatideks tantsija Matvey Serednitskiy, ujujad Keira Rattur ja Robin Liksor, kergejõustiklane Remy Märtson, tantsija Matvey Serednitskiy, purjetamise võistkond ja Eesti Ratastoolikorvpalli Klubi. Stipendiaatide toetuseks on avatud alamleht

Keira Rattur hakkas ujumist harrastama juba väiksena, aga võistlusspordi juurde jõudis alles hiljuti. Tema praeguseks suurimaks saavutuseks spordis võib lugeda seda, et tema nimel on Downi sündroomiga ujujate 25 m rinnuliujumise juunioride maailma- ja Euroopa rekord!

Lisaks sai Keira 2022. aastal Downi sündroomiga ujujate maailmameistrivõistlusel juunioride hulgas 25 m vabalt- ja seliliujumises hõbemedali ning naiste arvestuses 50 m rinnuliujumises EM-ilt 3. koha ning MM-ilt 6. koha. Eelmisel aastal osales Keira ka Eriolümpia mängudel Maltal, kus saavutas 50 m rinnuliujumises 1. koha, 100 m rinnuliujumises 3. koha ning 4 x 25 m vabalt teateujumises 3. koha. Lisaks oli Keira eelmisel aastal nominent Eesti Paralümpiakomitee parima noorsportlase tiitlile.

Keira praegune eesmärk ujumises on suurendada vastupidavust ja lihvida tehnikat, et edaspidi võistelda ka pikematel distantsidel ning olla rahvusvahelistel võistlustel finaalis. Keira käib 8 korda nädalas ujumistrennis, millele lisandub veel ÜKE/jõusaal. Treenerite sõnul on Keira püüdlik, kohusetundlik, töökas ning läheb trenni hea tujuga ja siira sooviga treeningule pühenduda. Ta on väga motiveeritud ega karda uusi väljakutseid. Keira oskab analüüsida oma sooritusi, on treeningutel järjekindel ning innustab sellega ka teisi.

Hetkel valmistub Keira rahvusvahelisteks ujumisvõistlusteks - Prantsusmaal toimub kevadel Virtus Global Games, suve lõpus Itaalias DSISO Euroopa meistrivõistlused ning märtsis 2024 toimuvad Türgis DSISO maailmameistrivõistlused.

Kogutavat stipendiumit kasutaks Keira treeningkulude katmisel rahvusvaheliste võistluste ettevalmistusperioodil (170 EUR/kuu) ning uue võistlustrikoo soetamiseks (500 EUR).

Liitu Sinagi meie liikumisväljakutsega ja aita Keira unistusel täituda!

Liikumisaasta raames toimuva liikumisväljakutse peamine eesmärk on laste ja vanemate üheskoos veedetud aja suurendamine, liikumine ning tublide parasportlaste toetamine.

Väljakutsega liikumiseks talita alljärgnevalt!

  • lae alla Yumuuvi äpp App Store või Google Play keskkonnast;
  • registeeri ennast Yumuuvi kasutajaks (sisesta enda väljamõeldud personaalne kasutaja parool, ettevõtte koodiks sisesta väljakutse unikaalne kood MAAKERA);
  • vali toode või teenus, mille abil soovid oma liikumist YuMuuviga siduda. Need võivad olla kas Polar, Fitbit, Google Fit, Apple Health jne.
  • seadete alt vali klubi, mille esindaja soovid olla ja kelle üldarvestusse hakkavad Sinu sammud kogunema.

Väljakutsega liitujate vahel loositakse välja peaauhind Polar Pacer GPS spordikell, mille paneb välja Mefo AS. Peaauhind loositakse välja kõigi väljakutsega liitujate vahel, kes on väljakutse lõpuks kogunud nädala jooksul vähemalt 70000 sammu.

Väljakutsega liitusid Spordiklubi Nord (väljakutsuja), Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Audentese spordiklubi, FC Flora, FCI Levadia, Paide Linnameeskond, Selver Tallinn Võrkpalliklubi, KK Rae Koss, Tartu Jalgpallikool Tammeka ja FC Nõmme United.

Väljakutse kestab kuni aprillikuu viimase sekundini.