Anname püüdlustele hoogu: Liis Simmuli lugu

Liis Simmul soovib osaleda regulaarselt ratastoolitennise treeningutel Leuvenis ja Tartus

Esmaspäevast kuni pühapäevani kestab Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee ühine liikumisväljakutse, millega toetatakse noorte parasportlaste tulevikupüüdlusi. Stipendiaatideks on parakergejõustiklased Entoni Pašun, Oskar Kobin, Peeter Brifk ja Remy Märtson, ratastoolitennise mängija Liis Simmul ning pararattur Anre Nõmme. Kõikide sportlaste tulevikupüüdlusi saab toetada lehel https://paralympic.ee/et/annetused

Täna saame tuttavaks Liis Simmuliga, kes on tegelenud Tartus ratastoolitennisega viis aastat. Hetkel õpib Liis Tartu Ülikooli tudengina vahetussemestril Belgias, Leuveni ülikoolis magistritasemel kindlustus- ja finantsmatemaatikat. Tema treeneriks on Leuvenis Gert Vos (ITF-i edetabeli 13. koht 2000. aastal).

Liisi stipendiumi eesmärgiks on kasutada kogutud raha ratastoolitennise treeningutel osalemiseks nii Leuvenis kui Tartus. Võistlustel osalemise eelduseks on vähemalt kolm või enam treeningut nädalas. Samuti soovib Liis välisvõistlustel saadud kogemusi Eestis edasi anda, et ratastoolitennist arendada kuna naisi võistleb sellel spordialal väga vähe. Treeningud Belgias kaks korda nädalas kuni juuli lõpuni lähevad maksma 1440 eurot ning sama sagedusega treeningud Tartus augustist kuni detsembri lõpuni 1800 eurot.

Liikumisväljakutse toimub kevadise koolivaheaja kestel 25. aprillist kuni 1. maini. Liikumisväljakutse raames on kõikidel huvilistel võimalus läbida endale jõukohane ja meelepärane arv tervisekilomeetreid ning registreerida oma võistkonna poolt läbitud teekonna pikkus rakenduse Yumuuv kaudu. Eesmärgiks on teha üheskoos maakerale tiir peale.