Anname püüdlustele hoogu: Anre Nõmme lugu

Pararattur soovib lisada kogutava stipendiumi kaasaegse eraldistardi ratta soetamise fondi

Tänasega jõuab lõpule Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee ühine liikumisväljakutse, millega toetatakse noorte parasportlaste tulevikupüüdlusi. Stipendiaatideks on parakergejõustiklased Entoni Pašun, Oskar Kobin, Peeter Brifk ja Remy Märtson, ratastoolitennise mängija Liis Simmul ning pararattur Anre Nõmme. Kõikide sportlaste tulevikupüüdlusi saab toetada lehel https://paralympic.ee/et/annetused

Anre Nõmme alustas paraspordiga 2011. aastal. Parapurjetajaks kvalifitseerus ta 2014. ning pararatturiks eelmisel aastal.

Trauma tagajärjel on Anre parem jalg ca 5-7cm vasakust lühem, hüppeliiges on fikseeritud ja varbad ei liigu. Kodust väljas liikumisel kasutab ta ortoosi koos spetsiaalse saapaga.

Lapsepõlves tegeles Anre maadluse, ujumise, jooksmise ja purjetamisega. Parasportlasena on Anre tegelenud ujumise, avamerepurjetamise, sisesõudmise, novuse, parapurjetamise, lauatennise, suusatamise, triatloni ja jalgrattasõiduga. Praegu tegeleb ta suurema osa ajast jalgrattasõiduga, suvel ka veel veidi purjetamisega.

Hetkel kasutab Anre eraldistardiks tavalist grupisõiduratast. Parem ja kaasaegsem varustus aitaks kaasa nii tulemuste paranemisele kui ka vaimsele valmisolekule.

Anre soovib kogutava stipendiumi lisada kaasaegse ja konkurentsivõimelise eraldistardi ratta soetamise fondi (kokku 5950 EUR).

Liikumisväljakutse toimub kevadise koolivaheaja kestel 25. aprillist kuni 1. maini. Liikumisväljakutse raames on kõikidel huvilistel võimalus läbida endale jõukohane ja meelepärane arv tervisekilomeetreid ning registreerida oma võistkonna poolt läbitud teekonna pikkus rakenduse Yumuuv kaudu. Eesmärgiks on teha üheskoos maakerale tiir peale.