Algas kandidaatide esitamine Eesti Paralümpiakomitee aasta sportlaste ja treeneri valimiseks

Kandidaatide esitamine on avatud kuni 13. novembrini

Alates tänasest saab esitada kandidaate Eesti Paralümpiakomitee 2022. aasta sportlaste ning treeneri tiitlile. Kandidaatide esitamine on avatud kuni 13. novembrini.

Tavapäraselt valitakse aasta nais- ja meessportlane, aasta noorsportlased (neiu ja noormees), aasta treener ja aasta võistkond.

Kandidaate saab esitada nende sportlaste ja treenerite hulgast, kes on saavutanud märkimisväärseid tulemusi alljärgnevate võistluskategooriate hulgast:

I kategooria: paraolümpiamängud ja kurtide olümpiamängud

II kategooria: Rahvusvahelise Paralümpiakomitee (IPC) korraldatavad tiitlivõistlused, rahvusvahelise alaliidu tiitlivõistlused (POM programmi alad), Kurtide KOM programmi tiitlivõistlused

III kategooria: puudepõhise rahvusvahelise organisatsiooni tiitlivõistlused, rahvusvahelise alaliidu tiitlivõistlused (POM programmi mittekuuluvad alad), kurtide KOM programmi mittekuuluvate alade tiitlivõistlused

Noorsportlaseks loetakse kuni 23-aastast (k.a) sportlast. 

Kandidaate saab esitada täites vastava ankeedi, mis asub siin

EPK sekretariaat jälgib esitatud kandidaatide sobivust ning selle põhjal koostatakse kandideerijate nimekiri, mis avalikustatakse EPK kodulehel. 

Aasta sportlased ja treener valitakse rahvahääletuse ja EPK juhatuse hääletamise teel. Rahvahääletus toimub 16.-30. novembril EPK kodulehel ning juhatuse hääletus viiakse läbi pärast rahvahääletuse lõppu.

Lisainfo: info@paralympic.ee

Eesti Paralümpiakomitee aasta sportlaste ning treeneri valimise statuuti saab lugeda siit: