Algab Spordiklubi Nord ja EPK sammuväljakutse, kogume toetust jooksuraami ostmiseks

Aitame Marta Luisa jooksma!

Esmaspäeval, 22. aprillil algab Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee traditsiooniline kevadise koolivaheaja sammuväljakutse, mis kestab kuni 28. aprillini!

Väljakutse peamine eesmärk on laste ja vanemate üheskoos veedetud aja suurendamine, liikumine ning samuti Eesti paraspordi arengu toetamine. Seekordse kevadise sammuväljakutse raames kogume toetusi Marta Luisa Lingile ja teistele Eesti parasportlastele vajaliku jooksuraami soetamiseks! Anna ka oma panus!

Oma annetuse saad teha siin

Väljakutsega liitumiseks talita järgnevalt:

  • lae alla „FitSphere“ äpp: App Store või Google Play keskkonnast,
  • registreeri ennast kasutajaks,
  • võistlusega liitumiseks vali äpi avalehelt „Privaatsed võistlused”, sisesta oma klubi või kogukonna liitumiskood ning vajuta nuppu „Osale”,
  • kord 24 tunni jooksul vajutada äpi avalehel nuppu „Registreeri sammud“,
  • arvesse läheb FitSphere-i registreerunud kogukonna koondtulemus.
  • klikka allpool Anneta ning anna omapoolne panus liikumisraami hankimiseks.

Peaauhinnaks on Nike jooksutossud, mille paneb välja Jalajälg. Peaauhinna loosis saavad osaleda kõik väljakutsega liitujad, kes on nädala jooksul kogunud vähemalt 70 000 sammu.

Aitame Marta Luisa jooksma!

Marta Luisa Link on rõõmsameelne 15-aastane tüdruk, kes vaatamata tserebraalparalüüsi diagnoosile armastab liikumist ja aktiivset eluviisi. Martal aitab iseseisvalt liikuda liikumisraskusega lastele mõeldud kõnniraam, mis mitte ainult ei lihtsusta tema igapäevast elu, vaid võimaldab osa võtta ka spordivõistlustest. Näiteks võttis ta osa liikumisraskusega laste toetamiseks korraldatud heategevuslikust Mesikäpa jooksust ning jooksis tugiraami toel vapralt ümber Lauluväljaku hoone.

Marta soovib üha enam olla füüsiliselt aktiivne ja osaleda erinevatel kergejõustikuvõistlustel. Kuigi Invaru Abivahendikeskusest üüritud kõnniraam on väga funktsionaalne ja võimaldab igapäevast liikumist, ei ole tegemist siiski sporditegemiseks mõeldud abivahendiga. Marta unistab spetsiaalsest jooksuraamist, mis võimaldaks tal spordile pühenduda ja seeläbi ka teisi liikumisraskusega lapsi innustada. Jooksuraami-jooks on mujal maailmas ametlikult tunnustatud paraspordiala ja Marta suur soov on aidata seda ka Eestis tutvustada.

On oluline, et ka erivajadusega noored saaksid tegeleda alaga, mis paneb silmad särama. Kas pole tore, et Marta on endale sellise ala juba leidnud ja on motiveeritud oma eesmärkide nimel tegutsema? Aitame tema jaoks olulise spordivahendi Eestisse tuua ja teda tema teekonnal toetada!