Alates 15.11.2021 hakkavad kehtima uued juhised sporditegevuse korraldamiseks

Lähtudes Vabariigi Valitsuse 11.11.2021 korraldusest kehtivad alates 15. novembrist 2021 sporditegevuse korraldamisele uued nõuded.

Muudatused võrreldes eelmise juhendiga on järgmised:

Senised piirmäärad tegevustes osalejate arvule muutuvad: edaspidi on lubatud sistingimustes kuni 1000 ja välistingimustes kuni 2000 osalejat varasema 6000 ja 12 000 asemel. Kehtestatud piirmäära hulka ei arvestata üritusega seotud töötajaid, esinejaid jne, vaid publikut või osalejaid. Saavutusspordi võistluse (rahvusvahelised võistlused, sportmängude meistriliigad, esiliigad, Eesti meistrivõistlused ja karikavõistlused) puhul ei loeta piirarvu määra hulka sportlasi, treenereid ja korraldajaid, sest nad täidavad tegevuse raames oma tööülesandeid. Piirarvu määr kehtestatakse ainult pealtvaatajatele. Liikumisharrastuse ürituste puhul ei loeta piirarvu määra hulka korraldajaid.

Isikud, kes on nooremad kui 12 aastat ja 3 kuud, saavad osaleda kontrollitud tegevustes ilma SARS-CoV-2 viiruse vastu vaktsineeritust, COVID-19 haiguse läbipõdemist või SARS-CoV-2 antigeen-RTD või RT-PCR testi negatiivset tulemust tõendamata. Muudatusega tõstetakse vanusepiiri, millest alates vastav tõendamisnõue on kehtiv, kolme kuu võrra. Muudatus on tingitud asjaolust, et vaktsineerimine on hetkel võimalik alates isiku 12-aastaseks saamisest.

NB!

Sportimine, treenimine, spordivõistlused on seega lubatud ilma tõendita koolis käivatele lastele samamoodi nagu varem - kuni 18-aastased (kaasa arvatud) ja 2021/2022. õppeaastal 19-aastaseks saavad õpilased ei pea tõendit treenimisel ega võistlemisel näitama.

Spordi- ja liikumisüritustel osalevad lapsed peavad tõendit näitama alates 12 aasta ja 3 kuu vanusest.

Juhendit loe siit.