Aitame Marta Luisa jooksma!

Soetame üheskoos Marta Luisale vajaliku jooksuraami!

Marta Luisa Link on rõõmsameelne 15-aastane tüdruk, kes vaatamata tserebraalparalüüsi diagnoosile armastab liikumist ja aktiivset eluviisi. Martal aitab iseseisvalt liikuda liikumisraskusega lastele mõeldud kõnniraam, mis mitte ainult ei lihtsusta tema igapäevast elu, vaid võimaldab osa võtta ka spordivõistlustest. Näiteks võttis ta osa liikumisraskusega laste toetamiseks korraldatud heategevuslikust Mesikäpa jooksust ning jooksis tugiraami toel vapralt ümber Lauluväljaku hoone.

Marta Luisa soovib üha enam olla füüsiliselt aktiivne ja osaleda erinevatel kergejõustikuvõistlustel. Kuigi Invaru Abivahendikeskusest üüritud kõnniraam on väga funktsionaalne ja võimaldab igapäevast liikumist, ei ole tegemist siiski sporditegemiseks mõeldud abivahendiga. Marta Luisa unistab spetsiaalsest jooksuraamist, mis võimaldaks tal spordile pühenduda ja seeläbi ka teisi liikumisraskusega lapsi innustada. Jooksuraami-jooks on mujal maailmas ametlikult tunnustatud paraspordiala ja Marta Luisa suur soov on aidata seda ka Eestis tutvustada.

On oluline, et ka erivajadusega noored saaksid tegeleda alaga, mis paneb silmad särama. Kas pole tore, et Marta on endale sellise ala juba leidnud ja on motiveeritud oma eesmärkide nimel tegutsema?

Aitame Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee ühise liikumiseväljakutse raames Marta Luisa jaoks olulise spordivahendi Eestisse tuua ja teda tema teekonnal toetada!

Tee omapoolne annetus siin

Väljakutse peamine eesmärk on laste ja vanemate üheskoos veedetud aja suurendamine, liikumine ning samuti Eesti paraspordi arengu toetamine.

Väljakutsega liitumiseks talita järgnevalt:

  • Lae alla „FitSphere“ äpp: App Store või Google Play keskkonnast,
  • registreeri ennast kasutajaks,
  • võistlusega liitumiseks vali äpi avalehelt „Privaatsed võistlused”, sisesta oma klubi või kogukonna liitumiskood ning vajuta nuppu „Osale”,
  • kord 24 tunni jooksul vajutada äpi avalehel nuppu „Registreeri sammud“,
  • arvesse läheb FitSphere-i registreerunud kogukonna koondtulemus.
  • anna omapoolne panus liikumisraami hankimiseks lehel https://www.paralympic.ee/et/annetused 

Peaauhinnaks on Nike jooksutossud, mille paneb välja Jalajälg. Peaauhinna loosis saavad osaleda kõik väljakutsega liitujad, kes on nädala jooksul kogunud vähemalt 70 000 sammu.