6 PÄEVA STARDINI! Rinat Raisp ihkab purustada isikliku rekordi

Olümpiadebütant astub areenile kogu Eesti kurtide kogukonna auks!

Pühapäeval algavad Brasilias kurtide olümpiamängud, kus Eestit esindavad kaheksa sportlast: kergejõustiklased Inessa Halliste, Marja-Liisa Landar, Tanel Visnap, Simon Teiss ja Rinat Raisp, rannavollemängijad Martin Sepp ja Mihkel Taaber ning orienteeruja Martin Viljasaar. Eestlased astuvad võistlustulle 3. mail kui saavad alguse kuumad rannavollelahingud.

Rinat Raisp osaleb eelseisvatel olümpiamängudel kolmel alal: 400 m jooksus, 400 m tõkkejooksus ning 800 m jooksus. Tippspordiga alustas ta kolm aastat tagasi ning harjutab Sergei Matvijenko juhendamisel.

Jooksumehe suureks eeskujuks on lahkunud korvpallilegend Kobe Bryant. Samuti on tema elus olnud mitmeid mõjutajad, kellest üks kutsus noormeest kergejõustikuga tegelema. Nüüd läheb Raisp oma esimestele kurtide olümpiamängudele kindla eesmärgiga saavutada karjääri parimad tulemused ning püstitada isiklik rekord. Samuti rõhutab Raisp, et osaleb eelseisvatel olümpiamängudel kogu Eesti kurtide kogukonna auks.

Oma seniste parimate tulemustena toob Raisp välja 2018. aasta Euroopa kurtide U18 noorte meistrivõistluste pronksmedali kõrgushüppes, 2019. aastal kurtide kergejõustiku EM-il välja joostud Eesti kurtide rekordi 4x100 meetri teatejooksus ning mullu kurtide kergejõustiku MM-il püstitatud Eesti kurtide rekordi 4x400 m teatejooksus.

Lisaks kergejõustikule harrastab Raisp ka aktiivselt malet ja e-malet ning jälgib hoolega nii kergejõustiku, male kui NBA ülekandeid. Noormees õpib Viljandi Gümnaasiumis, treeningutega tegeleb ta pärast koolipäeva lõppu. Nädalavahetustel mängib erinevaid sportmängu ning tegeleb krossijooksuga. Tavapäraselt salvestab Raisp oma treeninguid videole ning uurim hiljem sooritused detailselt üle.

Raisp naudib kõike, mida ta teeb. End mõne filmimaailma superkangelasega võrreldes oleks tema valik Saitama.