21. novembril toimusid Tartus Aura Veekeskuses Eesti Paralümpiakomitee MV ujumises 2021

Võistlustele eelregistreerus 6 organisatsioonist 45 sportlast. Rõõm oli näha, et vaatamata keerulisele ajale on sportlastel suur soov treeningutel harjutatut realiseerida ning anda endast parim.

Stardis olid neiud (2004.a. ja hiljem sündinud), noormehed (2004.a. hiljem sündinud), naised (2003.a. ja varem sündinud) ja mehed (2003.a. ja varem sündinud), kes startisid järgmistel distsipliinidel: 50 m vabalt, 100 m vabalt, 50 m rinnuli, 100 m rinnuli, 50 m liblikat, 50 m selili, 100 m selili, 100 m kompleksi.

Võistluspäeva lõpetas 4x25m vabalt (segavõistkonnad) teateujumine, mis oli EPK MV ujumise kavas esimest korda. Teateujumise eesmärk on sisendada osalevate sportlaste ühtustunnet. Lisaks anda ka võimalus panna väiksematel klubidel välja ühisvõistkonnad ning pakkuda uut ja sütitavat võistluskogemust võimalikult paljudele sportlastele.

Eesti Paralümpiakomitee meistrivõistluste läbiviimisel kohaldatakse FINA ja IPC reegleid, mis tähendab, et lisaks Rahvusvahelise Paralümpiakomitee (IPC) võistlusklassidele S1-S14, saavad võistelda ka erineva intellektipuudega, kurdid (S15) ning need puudega ujujad (AB), kes ei klassifitseeru klassidesse S1-S15).

Rõõm on näha, et treenerid ja klubide esindajad on huvitatud edendamast ja arendamast paraujumist. Jagati ideid, kuidas paraujumist veelgi propageerida nii, et sütitada spordi- ja  ujumispisikut ka nendesse puudega inimestesse, kes veel ei ole ujulasse ja spordisaali jõudnud. Lisaks oli väga hea meel kuulda mõtteid treenerite ja ka sportlaste koolitamisest.

Eesti Paralümpiakomitee tänab GKR Trade, kelle poolt oli igale võistlejale ning treeneritele Vitamin Well karastav tervisejook ning SK Yess väga hea võistluste läbiviimine eest!

Kõik võistluse tulemused on leitavad EPK kodulehelt: TULEMUSED

 

Vaata ka võistluspäeva pilte siit: FOTOD