IPC kergejõustiku alade hulka lisandub uuest aastast RaceRunning

Viimased aastad kestnud arutelu, kuidas anda väga raskete puuetega sportlastele rohkem võimalusi kergejõustiku võistlustel osalemiseks, on kandnud lõpuks vilja ning selle tulemusena on Rahvusvahelise Paralümpiakomitee (IPC) poolt vastu võetud otsus lisada IPC kergejõustiku võistluste jooksualade hulka RaceRunning.

RaceRunning pärineb Taanist ning esmakordselt tutvustati seda spordiala 1998. aasta IPC kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Birminghamis Inglismaal. Antud ala on mõeldud sportlastele, kes peavad ratastooli kasutamisel käte asemel kasutama oma jalgu. RaceRunningu klassifitseerimise süsteemi koordineerib organisatsioon CPISRA ning võistelda saavad hüpertoonia, ataksia või atetoosi diagnoosiga sportlased.

RaceRunningut tutvustav video on leitav siit.

Racerunning on jooksuala, mis on mõeldud sportlastele võistlusklassides T31 ja T32. Otsus uue ala lisamiseks võeti vastu Rahvusvahelise Paralümpiakomitee täitevkomitee poolt ning RaceRunning lisatakse võistluste kavva alates 1.jaanuarist 2018. Klassifikatsioon hakkab esialgu põhinema CPISRA välja töötatud süsteemil seniks, kuni on paika pandud uus klassifitseerimise reeglistik, mis lähtub 2015. aastal vastu võetud Sportlaste Klassifitseerimise Koodeksist.

Esimene võimalus uuel alal IPC korraldatavatel meistrivõistlustel võistelda on 2018. aasta suvel Berliinis, kui leiavad aset IPC kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused. Võistluste distantsid ning normatiivid antud alal avaldatakse lähiajal.

Litsentsi taotlemine sportlastele on võimalik alates 1.jaanuarist 2018.