Mari-Liis Juul sai pararatta MM-il omas klassis 6-nda ja 7-nda koha

Pararatturite MM toimus 29.07-02.08 Šveitsis Nottwilis. Eestit esindas C5-klassis Mari-Liis Juul. Šveitsile omaselt ja tiitlivõistlustele kohaselt raskel mägisel trassil tuli temposõidus läbida kolm 7-kilomeetrist ringi ja grupisõidus neli 15,2 kilomeetri pikkust ringi.

Eraldistart ebaõnnestus, oli palju kobistamist, laskumisel järskude kurvide läbimisel jäi oskusi vajaka. Protokollis C5-klassis 7. koht ajaga 38:57,15.

62 km pikkusel ja 1200 tõusumeetriga grupisõidus oli kahe klassi, C4-C5, ühisstardis 17 naist. C5-klassi esimesed naised sõidavad edukalt ja pidevalt koos eliitklassi tavaratturitega rahvusvahelistel võistlustel, tuuridel ning trekivõistlustel. Nõnda on üsna suured käärid professionaalide ja mitte-elukutseliste ratturite vahel.

Võidusõidu alguse positsioonivõitlusest tulenenud kukkumisest õnnestus Eesti esindajal mööda pääseda, kuid kohe esimestel tõusudel panid professionaalid jõudude vahekorrad kiiresti paika. Naised pudenesid kiiresti paarideks või kolmesteks gruppideks, kuidas sõideti ka lõpuni. Mari-Liis sai ajaga 2:16:53 C5-klassis 6. koha. Kokku ühiselt startinud C4-C5 klasside võistlejate arvestuses oli see 11. koht.

Tulemusi saab näha siin 

Para-rattasõidu klasside kirjeldus:
* klass B, kus tandemrattaid kasutavad nägemispuudega sõitjad koos juhtpiloodiga;
* klass T ehk kolmerattalised jalgrattad on kasutusel sõitjatel, kelle puue mõjutab tasakaalu;
* klass H ehk käsirattad kasutusel, kui edasiliikumiseks vaja kasutada käte jõudu;
* klassis C kasutusel standardsed jalgrattad, kui väiksem puue (tavaliselt jäseme(-te) puudulikkus) lubab sõita tavalise jalgratta või väiksemate modifikatsioonidega tavarattaga.

Võistlustel osalemist finantseeris Eesti Invaspordi Liit. Dokumentatsiooniga abistas Eesti Jalgratturite Liit