Invapurjetaja sihib Rio paraolümpia kohta

Invapurjetaja sihib Rio paraolümpia kohta

Täna Austraalias Melbourne’is alanud invapurjetajate maailmameistrivõistlustel jahib teiste seas paraolümpia regati edasipääsupiletit ka eestlane Anre Nõmme. Nõmme võistleb 2,4mR paadiklassis. Edasipääsejad selguvad 3. detsembriks.

Invapurjetaja Anre Nõmme on saanud võistluskohaga tutvuda ning tema sõnul on võistlusolud väga muutlikud. “Tuul keerutab siin väga palju ja väga kiiresti võivad tekkida 2-3 meetrised lained. Kui siiani on minu kiirusrekord olnud 8,6 sõlme, siis juba teisel treeningpäeval sain nende samade 2-3 meetriste lainetega 10,9 sõlme kätte,” jagas Nõmme oma kogemust ning oli rahul, et tal oli võimalus võistluspaigaga enne võistlusi pikemalt tutvuda. “Seitsme paraolümpiale edasipääsu koha eest võistlen 18 maa purjetajaga. Ülesanne on raske, aga mitte võimatu,” rääkis Nõmme.

Võistlused avatakse ametlikult 27. novembril ning esimene võistlussõit toimub 28. novembril. Paatide ülevaatused toimuvad enne võistlusi, paat peab korras olema 27. novembri õhtuks ning enne võistlust seda enam veest välja tõsta ei tohi.

Võistluste täpse ajakavaga saab tutvuda siin

Nõmme alustas oma teekonda Saaremaalt Austraaliasse juba 16. novembril, et enne MMi osaleda Rahvusvahelise Purjetamise Föderatsiooni (ISAF) Paraolümpia Arengu Programmi (PDP) korraldatud treeninglaagris.

Anre Nõmme osalemist MM-il toetab ISAF ning läbi Eesti Invaspordi Liidu nii Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu kui Eesti Paraolümpiakomitee.