Eestile IWAS Maailmamängudelt kolm medalit

30.novembrist kuni 6.detsembrini leidis Portugalis Vila Real de Santo Antonios aset IWAS Maailmamängud liikumispuudega ning amputatsioonidega sportlastele. Eestit esindasid ujujad Anette Remmelg, Keit Jaanimägi ning Tanel Täheväli ja kergejõustiklane Egert Jõesaar.


Võistlused osutusid meie sportlaste jaoks igati edukaks, sest kokku võideti kolm medalit. Tanel Täheväli avas meie medaliarve teisel võistluspäeval saavutades 50m seliliujumises kolmanda koha. Kolmandale kohale ujus end ka Keit Jaanimägi, sedapuhku 50m liblikujumises. Ujumises selgus paremusjärjestus rahvusvahelise punktisüsteemi alusel ning kahes eraldi arvestuses (S1-S6 ning S7-S10).


Viimasena meie sportlastest õnnestus medal kaela saada Egert Jõesaarel, kes tuli pronksmedalile meeste võistlusklassi F42/F44 kettaheites.


Järgmised IWAS mängud leiavad aset juba järgmise aasta suvel, kui Iirimaal toimub IWAS Youth Games ning esmakordselt korraldatakse ka ainult naistele mõeldud IWAS Women’s Games, mis leiab aset 27.augustist kuni 3.septembrini Inglismaal.