Eesti Paraolümpiakomitee tunnustas täna, 2016. aasta parimaid sportlaseid ja treenereid

Parimateks sportlasteks valiti ujujad Elisabeth Egel (Rio2016 paraolümpiamängude 5.koht 200m rinnuliujumises, Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee Euroopa meistrivõistluste kolm viiendat kohta) ja Kardo Ploomipuu (Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee Euroopa meister 100m seliliujumises, Rio2016 9.koht). Elisabeth Egel pälvis tiitli teist ja Kardo Ploomipuu kaheksandat korda.
Noorsportlastest valiti parimateks ujuja Brenda Tilk (Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee Euroopa meistrivõistluste neljas 50m vabaltujumises, Rio2016 10.koht 50m vabaltujumises, iikumispuudega sportlaste rahvusvahelise spordiorganisatsiooni IWAS U23 maailma mängude 2 kuld- ja 1 pronksmedaliomanik) ja kergejõustiklane Egert Jõesaar (Rio2016 8.koht kettaheites, Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee Euroopa meistrivõistluste kuues, liikumispuudega sportlaste rahvusvahelise spordiorganisatsiooni IWAS U23 maailma mängude pronksmedaliomanik). Aasta treeneriks valiti ujumistreener Õnne Pollisinski.
Eesti Paraolümpiakomitee presidendi Urmas Paeti sõnul oli lõppenud aasta Eesti erivajadustega sportlastele ning Eesti Paraolümpiakomiteele hea ja edukas. "Kõik kuus Eesti sportlast tulid paraolümpiamängudel esikümnesse ning kokku saadi tiitlivõistlustelt 26 medalit," lisas Paet. "Samuti on laienemas paraolümpialiikumise kandepind. Meil on nüüd curlingu võistkond ning häid tulemusi ka tennises."