4-5 oktoober toimus Euroopa Paraolümpiakomitee peassamblee

Dublinis toimus 10-s Euroopa Paraolümpiakomitee (EPC) peassamblee ja konverents. Konverentsi läbivateks teemadeks olid Euroopa Liidu vahendite kasutamine puuetega inimeste spordiks, noorte puuetega inimeste spordimängud, Euroopa Paraolümpiakomitee koostöö teiste organisatsioonidega ning naiste roll spordis.

Liikmete üheks murekohaks oli Paraolümpiamängude programm Rio de Janeiros, kus paljud klassid on kokku liidetud. Sellest lähtuvalt sooviti, et edaspidi saaks liikmesriigid rohkem kaasa rääkida Paraolümpiamängude programmi koostamisel. Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee peassamblee toimub novembris Ateenas.

Peaassambleel raames toimusid valimised ning Euroopa Paralümpiakomitee presidendiks valiti tagasi John Petersson Taanist. Samuti allkirjastati Euroopa Paraolümpiakomitee ning Euroopa Olümpiakomitee ühishuvide protokoll.

Euroopa Paraolümpiakomitee on katuseorganisatsiooniks euroopas asuvate rahvuslike paraolümpiakomiteedele kuhu kuuluvad ka ülemaailmsed puudepõhised spordiorganisatsioonid. EPC kontor asub Austrias, Viinis.