2 juunil toimub Paraolümpiapäev

2. juunil toimub Tallinna Vanalinnapäevade raames Eesti Paraolümpiakomitee poolt korraldatav Paraolümpiapäev

Ajavahemikul kell 14 kuni kell 18 saab Vabaduse väljakul proovida erinevaid spordialasid – pimelauatennist, ratastoolitennist ja ratastoolikorvpalli ning samuti ratastooliga slaalomit sõita.

Kell 17:00 võtavad Ratastoolikorvpallis mõõtu Eesti Invaspordi Liidu president Rainer Vakra ja Eesti Korvpalliliidu president Jüri Ratas. Kohapeal on juhendamas oma ala harrastajad, kes pakuvad osalejatele ka konkurentsi. Kell 14:00 - 17:00 toimub ratastoolivehklemise turniir, kus osalevad vehklejad Soomest. Turniiri finaal on kavas kell 16:30 ning kohal on kahekordne maailmameister Nikolai Novosjolov.

Paraolümpiapäeva eesmärk on teavitada erivajadustega inimeste sportimisvõimalustest Eestis ning pöörata tähelepanu erivajadustega inimestele tervikuna läbi erinevate spordialade proovimise. Eestis on erivajadustega inimestel olemas mitmeid sportimisvõimalusi, kuid info nende kohta on puudulik. Erivajadustega inimeste jaoks on sport üheks paremaks ühiskonda integreerumise viisiks.

Eesti Paraolümpiakomiteel on valminud ülevaade kõikidest Eestis toimivatest erivajadustega inimeste treeninggruppidest. Info on kättesaadav Paraolümpiakomitee kodulehel www.paralympic.ee ja seda jagatakse ka kohapeal.

Lisainfo:
Margus Hernits
tel. 55 43 046